Izrael przygotowuje się do wojny

Opublikowano: 04.05.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Izraelskie siły obronne IDF powołały sześć rezerwowych batalionów ze względu na pogarszającą się sytuację na granicy z Syrią i Egiptem. Kneset, parlament izraelski, dał zgodę na powołanie dodatkowych 16 rezerwowych batalionów w razie potrzeby, podał 2 maja “Times Izrael”.

“Oznacza to, że IDF widzi egipską i syryjską granicę jako potencjalne źródło większego zagrożenia niż w przeszłości”, powiedział były zastępca szefa sztabu, Dan Harel. “Armia potrzebuje lepszej niż w przeszłości, odpowiedzi na zagrożenia,” dodał, wskazując że Egipt utracił kontrolę nad Synajem.

Egipski dziennik “Al-Arabija” informuje, że od końca stycznia policja na półwyspie Synaj w Egipcie została zaatakowana około 50 razy przez uzbrojone grupy Palestyńczyków, które zostały opisane jako lokalne oddziały Al-Kaidy. Sheikh Zuwayed, centralny Synaj i Rafah są teraz poza kontrolą egipskiej armii, zgodnie z egipską gazetą “al-Masry Al-Youm”. Do większości ataków doszło w górach środkowego Synaju i zostały przeprowadzone przez palestyńskie grupy zbrojne, w tym Jaljalat, Armię Islamu, EZZ Eddin al-Qassam brygady Al-Kaidy na Półwyspie Synaj.

“Synaj jest teraz poza kontrolą a wojskowe i policyjne działania miały na celu przywrócenie bezpieczeństwa, zwłaszcza, że tydzień temu Izrael powiedział, że Egipt jest obecnie bardziej niebezpieczny dla Izraela niż Iran, który to państwo żydowskie oskarża o próbę zbudowania broni jądrowej” – powiedział informator służb bezpieczeństwa gazecie “al-Masr al-Youm”.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział egipski Półwysep Synaj jest teraz “rodzajem Dzikiego Zachodu” dla bojowników przeciwnych państwu żydowskiemu. Netanjahu i rząd izraelski oskarża Iran o pomaganie i podżeganie do zamieszek na Synaju.

Pomimo twierdzeń Izraela, że bojownicy stanowią zagrożenie dla Synaju, prawdziwym zagrożeniem dla Izraela jest rząd wojskowy w Egipcie. Według DEBKAfile, w kwietniu, sekretarz obrony Leon Panetta i sekretarz stanu Hillary Clinton otrzymali informacje, że Egipt i Izrael są blisko wojny.

Konflikt wewnątrz Syrii spowodowała napięcie wzdłuż granicy w pobliżu Wzgórz Golan, terytorium Syrii które Izrael zdobył podczas wojny 1967 roku.

Izrael rozpoczął również prace, nad budową muru na granicy z Libanem. Izraelscy wojskowi powiedzieli Wall Street Journal, że budowa została skoordynowana z libańską armią i siłami pokojowymi ONZ w regionie, UNIFIL. Izrael i Liban są w stanie wojny od ponad pięćdziesięciu lat i nie utrzymują stosunków dyplomatycznych.

Na początku kwietnia “Haaretz” donosił, że izraelskie wojsko planuje kolejną inwazję na Liban. “Jeśli wybuchnie kolejna runda walk z Hezbollahem, prawie sześć lat po zakończeniu II wojny libańskiej, specjalne izraelskie jednostki przygotowują się do udziału w masowych atakach na Liban”, podaje gazeta.

Według Human Rights Watch, izraelska inwazja na Liban w 2006 roku spowodowała co najmniej śmierć 1109 libańczyków, z których ogromna większość to cywile. 4399 zostało rannych, a około 1 milion zostało przesiedlonych podczas inwazji i walk między IDF a Hezbollahem.

W przeszłości Izrael wykorzystywał prowokacje graniczne do inicjowania działań wojskowych przeciwko swoich arabskim sąsiadom. W 1950 roku Izrael rozpoczął ataki wewnątrz Jordanii i Syrii, starając się “sprowokować Egipcjan do odwetu przeciwko Izraelowi – w ten sposób przyspieszając izraelsko-egipską wojnę”, zgodnie z izraelskim dziennikarzem Bennym Morrisem.

Opracowanie: Kurt Nimmo
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

17
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dartan
Użytkownik
dartan

żydzi zaczynają już nadawać spod ziemi – miejsca swojego pochodzenia.
Z Piekła pochodzą i do Piekła znów ruszają.
http://www.youtube.com/watch?v=2rA35gwyPOo

devilan1410
Użytkownik

Im szybciej zaatakują, tym szybciej ich wbiją w ziemię, czekam niecierpliwie na początek końca syjonizmu.

Murphy
Użytkownik
Murphy

Oby tylko innych w swoje brudne knowania nie wciągali.

shuang
Użytkownik
shuang

A Panowie myślą, że Żydom zależy na Żydach? Taki na przykład Holokaust… To jest dopiero INTERES.

norbo
Użytkownik

http://youtu.be/7wChlvZbXjY

(Reszta komentarza usunięta – wklejka wiersza cudzego autorstwa. Patrz regulamin.)

devilan1410
Użytkownik

@shuang

Dokładnie… to był największy szwindel syjonistów.

J-23
Użytkownik
J-23

Szkoda mi ludzi, którzy chcą żyć, a zginą , bo ktoś ma ambicje polityczne…

kzwa
Użytkownik
kzwa

http://www.youtube.com/watch?v=V-z1ef1xlfg Dezerter Urodziłem się 20 lat po wojnie +lyrics

http://www.youtube.com/watch?v=LThhTxcJVm0 Dezerter – kto.

http://www.youtube.com/watch?v=bPuXE3K-UTI&feature=related KSU – Kto cię obroni Polsko
!

shuang
Użytkownik
shuang

@Devilan1410: Powiedziałbym, że to jeden z kilku albo lepiej: część globalnego. Ale to takie tam, jak wiadomo, uprzedzenia. :)

fm
Użytkownik

@shuang – pewnie, że uprzedzenia :P no jak możesz.. żeby żyd żyda w obozie :P – oczywista sprawa, ale mało kto chce na to w ten sposób popatrzeć.. syjoniści to plemię żywiące się energią mordu..

Squnik
Użytkownik
Squnik

Żydzi ogłaszają mobilizację swoich wojsk, żeby nie wyjść na nieprzygotowanych, a prawda jest taka, że to USA stanie się straszakiem w ich rękach. Tylko dzięki pakowaniu milionów dolarów w izraelską armię, USA ma jedyny wierny przyczółek na Bliskim Wschodzie i żydzi wykorzystuja ten fakt na każdym kroku.
Żyją swoim syjonizmem i starają się zarazić nim wszystko i wszystkich do okoła, wychodząc z koncepcji, że wszystko co rzuci im się w oczy i stanowi jakąkolwiek wartość bezspornie im się należy. Roszczą sobie pretensje o wszystko i uważają się z panów świata, kreujących się za wielkie poszkodowane ofiary historii.
USa kiedyś upadnie i arabskie czołgi wgniotą gąsienicami ten parszywy naród w piach pustyni i nikt za nimi nie zapłacze.

jarno23
Użytkownik
jarno23

(Komentarz usunięty – wulgaryzm, szerzenie nienawiści, wyzwiska. Na WM panuje nakaz kultury słowa. Patrz regulamin.)

shuang
Użytkownik
shuang

@fm: należałoby uściślić tylko kto ma “mordu” a kto ma “energię”. :) W ostatecznym rachunku. :)
@Admin: szkoda, że nie wiem pod czyim adresem @jarno szerzył nienawiść. Są dwie opcje. Jedna słuszna i wtedy jest to krytyka konstruktywna i jedna niesłuszna i jest to “mowa nienawiści”. :)

shuang
Użytkownik
shuang

Ps:
@Admin: casus p. Niesiołowski: jego wypowiedzi to zawsze pojezja miłości. :)

shuang
Użytkownik
shuang

errata: pojezja mniości