Izrael przeprowadza „ćwiczenia wojskowe”

Opublikowano: 13.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1676

Izrael rozpoczął w zeszły czwartek ogólnokrajowe ćwiczenia, aby przetestować swoją gotowość na wypadek wybuchu nowego, bardziej śmiercionośnego wariantu wirusa Covid-19.

Ćwiczenie, obejmujące trzy fazy symulujące upływ czasu po potencjalnej epidemii, ma za zadanie przetestować odporność systemów, które definiują politykę blokowania, opcje śledzenia ludzi i wsparcie ekonomiczne dla nich. Sprawdzono również metody egzekwowania kwarantanny i monitorowania przejść granicznych.

„W miarę pogarszania się globalnej sytuacji koronawirusa Izrael jest bezpieczny” – powiedział premier Naftali Bennett w oświadczeniu. „Aby to utrzymać i zapewnić ciągłość normalności, musimy nadal uważnie monitorować sytuację i przygotowywać się na każdy scenariusz”.

Liczba ciężko chorych Izraelczyków cierpiących na Covid-19 spadła z około 700 pod koniec sierpnia do 149 w dniu 10 listopada, podczas gdy liczba codziennych nowych infekcji spadła z około 10 000 dziennie do prawie 500.

Izrael otworzył swoje drzwi dla w pełni zaszczepionych turystów w tym miesiącu, mimo że eksperci wzywają do surowszych środków ostrożności. Przygotowuje się również do podania eksperymentalnego preparatu genetycznego przeciwko Covid-19 dzieciom w wieku od 5 do 11 lat.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.