Izrael oferuje USA zabicie prezydenta Wenezueli

Opublikowano: 02.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1254

Jak informuje izraelski portal wojskowy IsraelNationalNews.net, Mosad (Instytut Wywiadu i Spraw Specjalnych, czyli tajne służby) obiecał Stanom Zjednoczonym „działać szybko”, w celu „wyeliminowania” socjalistycznego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Amerykańskim służbom specjalnym, mimo podejmowania wielu prób, to się nie udało. Motywacja izraelska jest prosta: Wenezuela zaczęła kupować irańskie paliwa, co „wzmacnia Iran”, podczas gdy Izrael dąży do maksymalnego osłabienia tego kraju.

Interesy izraelskie i amerykańskie są tu zbieżne. Iran na prośbę rządu premiera Benjamina Netanjahu został obłożony amerykańskimi sankcjami globalnymi (żadnemu państwu zależnemu od USA nie wolno handlować z Iranem, czyli prawie wszystkim na naszej planecie), a na Wenezuelę Amerykanie sami nałożyli sankcje, by obalić nieposłuszny im rząd i przejąć tamtejszą ropę. Oba „państwa wyklęte” zaczęły więc handlować między sobą: w maju do wenezuelskich portów dotarło pięć wielkich irańskich tankowców z benzyną oraz pochodnymi „lekkiej” ropy naftowej, które umożliwią socjalistycznemu krajowi, odciętemu od rynków zagranicznych, produkowanie własnej benzyny z własnej „ciężkiej” ropy.

Szef Mosadu Yossi Cohen uznał, że „polityka Nicolasa Maduro szkodzi bezpieczeństwu międzynarodowemu i pokojowi na świecie”. Jak poinformował, rozmawiał z szefową amerykańskiej CIA Giną Haspel i przychylił się do jej propozycji współpracy, zaproponował jej „eliminację” wenezuelskiego prezydenta i nawet jego najbliższego otoczenia. „Jestem pewien, że wszyscy analitycy i osobistości polityczne zgadzają się, że ta operacja jest bolesna, lecz konieczna” – mówił Cohen. „Dysponujemy instalacjami i możliwościami w Ameryce Południowej, szczególnie w Kolumbii, i nawet w Caracas, które mogą szybko przejść do działania”.

Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych potwierdziło, że „handel irańsko-wenezuelski zagraża stabilizacji światowej i pokojowi”, więc, by uratować ten „pokój”, Izrael jest skłonny pomóc Stanom Zjednoczonym obalić nieposłuszny rząd w Caracas. „Jeśli Wenezuela będzie współpracować z Iranem, by zagrażać interesom izraelskim, poniesie najcięższe konsekwencje” – mówił trzy dni temu rzecznik izraelskiego MSZ. Z kolei rzecznik irańskiej dyplomacji oświadczył dziś w Teheranie, że Iran nie ma zamiaru rezygnować z handlu z Wenezuelą i „jest gotów wysłać kolejne tankowce, jeśli Wenezuelczycy będą tego potrzebować”.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o