Izrael oferuje USA zabicie prezydenta Wenezueli

Opublikowano: 02.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 206

Jak informuje izraelski portal wojskowy IsraelNationalNews.net, Mosad (Instytut Wywiadu i Spraw Specjalnych, czyli tajne służby) obiecał Stanom Zjednoczonym „działać szybko”, w celu „wyeliminowania” socjalistycznego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Amerykańskim służbom specjalnym, mimo podejmowania wielu prób, to się nie udało. Motywacja izraelska jest prosta: Wenezuela zaczęła kupować irańskie paliwa, co „wzmacnia Iran”, podczas gdy Izrael dąży do maksymalnego osłabienia tego kraju.

Interesy izraelskie i amerykańskie są tu zbieżne. Iran na prośbę rządu premiera Benjamina Netanjahu został obłożony amerykańskimi sankcjami globalnymi (żadnemu państwu zależnemu od USA nie wolno handlować z Iranem, czyli prawie wszystkim na naszej planecie), a na Wenezuelę Amerykanie sami nałożyli sankcje, by obalić nieposłuszny im rząd i przejąć tamtejszą ropę. Oba „państwa wyklęte” zaczęły więc handlować między sobą: w maju do wenezuelskich portów dotarło pięć wielkich irańskich tankowców z benzyną oraz pochodnymi „lekkiej” ropy naftowej, które umożliwią socjalistycznemu krajowi, odciętemu od rynków zagranicznych, produkowanie własnej benzyny z własnej „ciężkiej” ropy.

Szef Mosadu Yossi Cohen uznał, że „polityka Nicolasa Maduro szkodzi bezpieczeństwu międzynarodowemu i pokojowi na świecie”. Jak poinformował, rozmawiał z szefową amerykańskiej CIA Giną Haspel i przychylił się do jej propozycji współpracy, zaproponował jej „eliminację” wenezuelskiego prezydenta i nawet jego najbliższego otoczenia. „Jestem pewien, że wszyscy analitycy i osobistości polityczne zgadzają się, że ta operacja jest bolesna, lecz konieczna” – mówił Cohen. „Dysponujemy instalacjami i możliwościami w Ameryce Południowej, szczególnie w Kolumbii, i nawet w Caracas, które mogą szybko przejść do działania”.

Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych potwierdziło, że „handel irańsko-wenezuelski zagraża stabilizacji światowej i pokojowi”, więc, by uratować ten „pokój”, Izrael jest skłonny pomóc Stanom Zjednoczonym obalić nieposłuszny rząd w Caracas. „Jeśli Wenezuela będzie współpracować z Iranem, by zagrażać interesom izraelskim, poniesie najcięższe konsekwencje” – mówił trzy dni temu rzecznik izraelskiego MSZ. Z kolei rzecznik irańskiej dyplomacji oświadczył dziś w Teheranie, że Iran nie ma zamiaru rezygnować z handlu z Wenezuelą i „jest gotów wysłać kolejne tankowce, jeśli Wenezuelczycy będą tego potrzebować”.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o