Izrael odnotowuje spadek skuteczności szczepionki Pfizer

Opublikowano: 07.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1662

Izrael zgłosił w poniedziałek spadek skuteczności szczepionki Pfizer/BioNTech COVID-19 w zapobieganiu infekcjom i chorobom objawowym, alestwierdził, że pozostaje ona bardzo skuteczna w zapobieganiu poważnym chorobom.

Spadek zbiegł się w czasie z rozprzestrzenieniem się wariantu Delta i zakończeniem restrykcji dotyczących dystansu społecznego w Izraelu.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, skuteczność szczepionek w zapobieganiu zarówno zakażeniom, jak i chorobom objawowym spadła do 64% od 6 czerwca. Jednocześnie szczepionka była w 93% skuteczna w zapobieganiu hospitalizacjom i poważnym chorobom wywołanym przez koronawirusa.

Ministerstwo w swoim oświadczeniu nie podało, jaki był poprzedni poziom, ani nie podało żadnych dalszych szczegółów. Jednak urzędnicy ministerstwa opublikowali w maju raport, że dwie dawki szczepionki firmy Pfizer zapewniły ponad 95% ochronę przed infekcjami, hospitalizacją i ciężkimi chorobami.

Rzecznik firmy Pfizer odmówił skomentowania danych z Izraela, ale przytoczył inne badania pokazujące, że przeciwciała wytworzone przez szczepionkę nadal były w stanie zneutralizować wszystkie testowane warianty, w tym Delta, aczkolwiek przy zmniejszonej sile.

Około 60% z 9,3 miliona mieszkańców Izraela otrzymało przynajmniej jeden zastrzyk szczepionki Pfizera w kampanii, w której liczba dziennych przypadków spadła z ponad 10 000 w styczniu do pojedynczych cyfr w zeszłym miesiącu.

Od tego czasu liczba dziennych przypadków stopniowo wzrastała, osiągając 343 w niedzielę. Liczba ciężko chorych wzrosła z 21 do 35.

Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 4,43 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
JP
Użytkownik
JP

[Benjamin Fulford] KPCh w zeszłym tygodniu skończyła 100 lat, USA skończyły 245

https://meditation539.com/2021/07/08/benjamin-fulford-kpch-w-zeszlym-tygodniu-skonczyla-100-lat-usa-skonczyly-245/

hashi
Użytkownik

Obecnie 60% zgonów na covid w Anglii to osoby z co najmniej jedna szczepionką.
Co faktycznie znaczy, że skuteczność wszczepień spadła do 65%.
Odnośnie liczby nowych przypadków to porównywanie danych ze stycznia gdzie była sezonowa grypa i niska odporność do danych z lata gdzie słońce i dużo vit d3 to kompletny nonsens. Zamiast Israela można wziąć przykład Szwecji gdzie szczepień było 20%, żadnych dystansów i masek, a liczba nowych zachorować obecnie to też po kilka dziennie lub zero. Wobec tego realnej skuteczności tych szczepień nie da się zmierzyć, bo warunki badań są zbyt zmienne. Równie dobrze można wysnuć tezę, że nowy wariant i ponowna duża liczba zakażeń w Israelu to zasługa szczepień.