Izrael i USA podpisały tajne porozumienie

Opublikowano: 30.12.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 393

Izrael i USA podczas tajnego spotkania w Białym Domu opracowały wspólny strategiczny program powstrzymywania Iranu – poinformowała izraelska telewizja.

12 listopada do Waszyngtonu przybyła delegacja izraelskich urzędników z sektora obronnego pod kierownictwem doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Meira Ben Szabata. Podczas wizyty Izraelczycy spotkali się z amerykańskimi kolegami z resortu obrony i agencji wywiadowczych, w tym z doradcą amerykańskiego prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego Herbertem McMasterem.

Według źródła w amerykańskiej administracji po dwóch dniach rozmów USA i Izrael podpisały memorandum o wzajemnym zrozumieniu w kwestii irańskiej. Dokument przewiduje powołanie czterech grup roboczych, które skupią się na kilku kluczowych kwestiach związanych z irańskim programem jądrowym i balistycznym oraz dostawami broni do regionu.

Jak podały izraelskie media, pierwsza grupa robocza zajmie się „tajną, dyplomatyczną pracą nad zamknięciem programu jądrowego. Celem drugiej grupy będzie „ograniczenie obecności Iranu w regionie, głównie w Syrii i Libanie”. Do zadań trzecie grupy będzie należeć „powstrzymywanie programu balistycznego Iranu” i „ograniczenie dostaw irańskich pocisków Hezbollahowi”. Z kolei czwarta grupa zajmie się „nasileniem eskalacji w regionie, w którą może być zaangażowany Iran”.

Izraelscy wysoko postawieni urzędnicy potwierdzili, że Waszyngton i Tel Awiw zawarły strategiczne porozumienie w kwestii irańskiej. “Izrael i USA uważnie śledzą tendencje i procesy w regionie, zwłaszcza w Iranie, i sformułowały tezy końcowe polityki strategicznej w odniesieniu do tych wyzwań” – powiedział jeden z izraelskich urzędników.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. duchtesciowej 30.12.2017 23:03

    Jakie to oczywiste – jankesi i żydersi…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.