Izrael będzie kontynuował osadnictwo na terenach palestyńskich

Opublikowano: 02.12.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 344

Rząd Izraela podjął decyzję o zbudowaniu dodatkowych 3 tysięcy jednostek mieszkalnych (mieszkań i domów) w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu Jordanu – poinformowała w piątek agencja Ynet. W późniejszym czasie zbudowanych zostanie jeszcze tysiąc jednostek mieszkalnych.

Budowa nowych żydowskich osad będzie „zamachem na terytorium” przyszłego państwa palestyńskiego. Taki punkt widzenia przedstawił szef MSZ Francji Laurent Fabius. „Jeśli ta decyzja izraelskich władz potwierdzi się, to może mieć ona poważne konsekwencje” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu szefa francuskiej dyplomacji. – Będzie ona dużą przeszkodą dla odłączenia się obu państw i podważy zaufanie niezbędne do wznowienia dialogu”. Jak podkreślił Fabius, Paryż opowiada się przeciwko realizacji takiej polityki ze strony Izraela.

Decyzja Izraela zbiegła się w czasie z postanowieniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ o przyznaniu Palestynie statusu państwa-obserwatora. Tymczasem to właśnie izraelska działalność osadnicza jest jedną z przeszkód w rozpoczęciu procesu negocjacyjnego.

Tymczasem Zgromadzenie Ogólne ONZ zażądało od Izraela wycofania się z okupowanych przez niego od 1967 roku Wzgórz Golan, zrezygnowania z ogłoszenia Jerozolimy swoją stolicą i przystąpienia do rozmów pokojowych z Palestyńczykami.

W dokumencie Zgromadzenia Ogólnego ONZ podkreślono, że „wszelkie działania podjęte przez Izrael, który okupuje te tereny, żeby narzucić Świętemu Miastu Jerozolimie swoje prawa, jurysdykcję oraz administrację, są bezprawne i nie mają żadnego statusu prawnego”. W dokumencie stwierdzono również „wyczerpujące, sprawiedliwe i długoterminowe rozwiązanie kwestii Jerozolimy powinno uwzględniać roszczenia prawne zarówno ze strony Palestyńczyków, jak i Izraelczyków.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. davidoski 02.12.2012 13:10

    Głosowanie w ONZ pokazało jak USA i Izrael są całkowicie odizolowani w tej kwestii od reszty świata. Nikt poza jakimiś republikami bananowymi nie sprzeciwił się uznaniu Palestyny. Zostały tylko USA i Izrael. Dwaj samotni terroryści.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.