IWW wywalczyła podwyżki dla sprzątaczy

Opublikowano: 20.08.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 650

WIELKA BRYTANIA. Po trwającej od kilku miesięcy kampanii na rzecz oficjalnego uznania organizacji związku zawodowego IWW, zrzeszającego sprzątaczy zatrudnionych w potężnej korporacji LCC dostarczającej usług firmom z londyńskiego City a następnie w sprawie zagwarantowania jej pracownikom podwyżek płac i poszanowania ich praw związkowych, w dniu planowanej przez IWW pikiety koncern uznał żądania związkowców i podpisał porozumienie z protestującymi związkowcami.

Związkowcy z IWW, pracujący dla LCC między innymi w najnowszym i najdroższym londyńskim biurowcu – położonym przy Bishopsgate Heron Tower – otrzymają tak zwaną ‘londyńską płacę minimalną’ – 8.30 funta na godzinę – z wyrównaniem od maja tego roku. Firma zobowiązała się również do zwiększenia zatrudnienia tak, by zniknął problem przeciążenia sprzątaczy pracą, i poniechania w przyszłości antyzwiązkowych praktyk, w tym bezzasadnego zwalniania z pracy związkowych aktywistów.

W związku z porozumieniem, londyńska organizacja sprzątaczy IWW odwołała planowaną na wczoraj demonstrację przed Heron Tower.

Zmuszenie do kompromisu potężnej firmy, jaką jest LCC przez niezależny związek zawodowy, skupiający niskopłatnych pracowników sprzątających, pochodzących w większości z mniejszości etnicznych i zatrudnionych na umowy śmieciowe jest wielkim sukcesem IWW. Poprzedziła go trwająca od wielu miesięcy walka, najpierw o zorganizowanie, pomimo stosowanych przez pracodawców represji, ‘podziemnej’ organizacji związkowej w LCC, następnie o jej oficjalne uznanie przez pracodawcę, w końcu o godne warunki pracy i poszanowanie praw związkowych. Podczas kampanii jeden ze związkowych aktywistów, pochodzący z Kolumbii i zagrożony represjami za prowadzoną tam działalność związkową, został aresztowany przez policję deportacyjną po donosie pracodawcy. Akcja solidarnościowa, zorganizowana przez towarzyszy ze związku, pozwoliła mu odzyskać wolność a później i pracę.

Źródło: Czarny Sztandar


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.