Istnieją dowody na obecność elfów?

Opublikowano: 18.05.2016 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 945

Francuska agencja prasowa AFP zainteresowała się ostatnio sprawą islandzkich elfów. Rozmawiała o tym między innymi z antropologiem Magnúsem Skarphéðinssonem, który od dziesiątek lat kolekcjonuje informacje o spotkaniach z tymi magicznymi istotami.


„Ze względu na elfy wstrzymano budowę drogi, a rybacy nie chcą wypływać na morze, bo stworzenia te ostrzegły ich przed niebezpieczeństwem; na Islandii, elfy wpływają na codzienne życie mieszkańców” – napisał dziennikarz.

W wywiadzie z AFP, Skarphéðinsson wspomina o dwóch historiach mogących potwierdzić istnienie elfów.

Jedna z nich jest o rybaku, który często widział elfy, również łowiące ryby na morzu. “Rankiem, w lutym 1921 roku, rybak zauważył, że elfy nie wypływają na połów i chciał przekonać swoich kolegów, aby ci również zostali w domach. Nie zgodził się jednak na to ich szef. Tego dnia na północnym Atlantyku zerwał się nadzwyczaj silny sztorm, ale rybacy, którzy posłuchali ostrzeżeń mężczyzny i trzymali się blisko brzegu, wrócili do domu cali i zdrowi. Siedem lat później, w czerwcu 1928, elfy znów nie wypłynęły na morze. Zaskoczyło to rybaków, ponieważ o tej porze roku silne sztormy się nie zdarzały. Zdecydowali się wypłynąć – wody były spokojne, ale ryb złapano bardzo niewiele. Widocznie elfy to przewidziały” – opowiada antropolog.

Elfy zadomowiły się nie tylko na Islandii, twierdzi mężczyzna. Po prostu Islandczycy są bardziej otwarci na spotkania z nimi. 
Jak uważa Skarphéðinsson, elfy istnieją też w innych państwach, ale na Islandii wierzy się w nie mocniej, ponieważ Oświecenie dotarło tu nieco później. “W innych krajach, które wykazują się zachodnią naukową arogancją i wierzą tylko w to, co same odkryły, twierdzi się, że osoby takie jak wspomniany rybak miały po prostu halucynacje” – mówi naukowiec.

Cały artykuł agencji AFP (w języku angielskim) można przeczytać TUTAJ.

Autorstwo: Ilona Dobosz
Na podstawie: AFP
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Abaddon 18.05.2016 15:28

    (Komentarz usunięty: wklejka. Patrz regulamin. Admin)

  2. MasaKalambura 18.05.2016 21:58

    W Islamie te duchy nazywane są dżinami. To do nich, oprócz ludzi został skierowany Koran.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.