Islandzka szkoła chce być „neutralna płciowo”

Opublikowano: 31.01.2016 | Kategorie: Edukacja, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Islandzka szkoła podstawowa chce osiągnąć „neutralność płciową”. W tym celu m.in. zdejmuje z drzwi toalet oznaczenia dla dziewczynek i chłopców.

W wywiadzie z GayIceland.is, dyrektor szkoły podstawowej Akurskóli na południowym zachodzie Islandii powiedziała dziennikarce Jóhannie Ýr Jónsdóttir, że wszystkie szkoły powinny podjąć podobne działania, aby odzwierciedlać różnorodność płciową dzieci i sprawić, aby uczniowie czuli się w szkołach komfortowo.

Z drzwi toalet zdjęto oznaczenia płci, zmieniono także zasady dotyczące stroju pływackiego. Uczniowie korzystają teraz z dowolnej toalety, dziewczynki mogą nosić kąpielówki, a chłopcy – stroje kąpielowe.

– Ponieważ do szkoły uczęszczają teraz dzieci transseksualne oraz takie, które różnie postrzegają swoją płeć, szkoła nie może ich zmusić do przyjęcia wybranej przez nas osobowości – wyjaśnia Sigurbjörg Róbertsdóttir, dyrektor szkoły.

Zarówno nauczyciele, jak i rodzice są zadowoleni ze zmiany.

Autorstwo: Ilona Dobosz
Na podstawie: GayIceland.is
Źródło: IcelandNews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o