Islandia głosuje przeciwko ochronie rekinów

Opublikowano: 28.08.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 723

Islandia była jednym z niewielu krajów, które głosowały przeciwko zakazowi polowania na rekiny podczas niedzielnej konferencji CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem) w Genewie.

Przełowienie rekinów było przedmiotem dyskusji podczas CITES, co skłoniło do utworzenia trzech osobnych artykułów dotyczących 18 zagrożonych gatunków rekinów. Większość zaangażowanych krajów głosowała za zakazem polowania na te rekiny, chociaż niektóre kraje miały zastrzeżenia co do zakazów polowań na określone gatunki.

Islandia była jednym z niewielu krajów, które głosowały przeciwko wprowadzeniu zakazu polowań na którykolwiek z tych gatunków, mimo że żaden z 18 gatunków nie pływa w wodach islandzkich.

„Islandczycy bardzo niechętnie zgadzają się na ochronę ryb” – powiedział dziennikarzom biolog Jón Már Halldórsson. „Jesteśmy narodem rybackim… Na przykład zagraniczne organizacje walczyły m.in. o ograniczenie połowów dorsza. ”

Polowanie na rekiny nie stanowi dużej części całkowitych dochodów Islandii z połowów. Na wodach Islandii poluje się na pięć gatunków rekinów: rekina grenlandzkiego, żarłacza śledziowego i trzy gatunki kolenia.

Rekin grenlandzki jest najpopularniejszym z nich wszystkich i jest gatunkiem zwykle wykorzystywanym do przygotowania islandzkiego specjału, znanego jako hákarl, czyli sfermentowanego rekina.

Autorstwo: mmn
Na podstawie: Visir.is
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.