Islamskim organizacjom zakazano pomagania muzułmanom Rohingya

Opublikowano: 29.10.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 508

Rząd Bangladeszu zakazał niedawno dwóm islamskim organizacjom charytatywnym udzielania pomocy półmilionowej rzeszy uchodźców z ludu Rohingya, którzy w sierpniu uciekli do kraju z Mjanmy.

Według Mahjabeena Khaleda, członka parlamentu z ramienia rządzącej Awami League, organizacje charytatywne Muslim Aid i Islamic Relief Worldwide są podejrzewane o wykorzystywanie swojej działalności jako przykrywki do radykalizacji podatnych na wpływy muzułmańskich uchodźców przebywających w obozach Cox’s Bazar. Obie organizacje mają swoje siedziby w Wielkiej Brytanii i biura w Stanach Zjednoczonych.

Nie jest to pierwszy raz, gdy te organizacje charytatywne są oskarżane o ukrywanie swej prawdziwej motywacji, jaką jest szerzenie ekstremistycznych poglądów wśród muzułmanów.

Organizacja Muslim Aid założona w 1984 roku, przez lata współpracowała z wieloma islamistycznymi ekstremistycznymi kaznodziejami. Wśród nich był Zahirem Mahmood, chwalący Hamas jako „bojowników o wolność” i potępiający integrację muzułmańską z zachodnimi społeczeństwami.

W 2010 roku organizacja Muslim Aid przyznała się do finansowania grup związanych z Hamasem oraz organizacji Palestinian Islamic Jihad.

Opracowanie: BL
Na podstawie: Meforum.org
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.