Islamski „kaznodzieja nienawiści” znów za kratkami

Opublikowano: 19.07.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1326

Islamski „kaznodzieja nienawiści” Anjem Choudary został aresztowany w związku z zarzutami związanymi z działalnością terrorystyczną.

Funkcjonariusze Met Police w dniu wczorajszym, w poniedziałek 17 lipca 2023 roku przeprowadzili nalot na dom 56-letniego Anjema Choudary`ego w londyńskim Ilford. W związku z tymi samymi zarzutami aresztowano także innego mężczyznę, 28-letniego obywatela Kanady, który wylądował na lotnisku w Heathrow siedem godzin po aresztowaniu islamskiego duchownego. Obu mężczyzną zarzuca się przynależność do organizacji zakazanej w brytyjskim systemie prawnym na mocy ustawy Terrorism Act 2000. Oprócz tego, w ramach czynności powiązanych z tymi działaniami przeszukano trzy nieruchomości we wschodnim Londynie.

Anjem Choudary jest pakistańsko-brytyjskim islamistą, działaczem społecznym i politycznym, który w Wielkiej Brytanii uchodzi niejako za twarz radykalnego islamu. Słynny „kaznodzieja nienawiści” przez lata prowadził swoją działalność w ramach takich organizacji, jak Al Ghurabaa, Islam4UK czy Al-Muhajiroun.

Nie tylko publicznie wspierał terroryzm Państwa Islamskiego, ale utrzymywał kontakty z muzułmańskimi terrorystami, znał morderców Lee Rigby`ego i angażował się w rekrutację ochotników chcących walczyć w ISIS. Zasłynął pomysłami wprowadzenia prawa szariatu w oraz przekształcenia Pałacu Buckingham w… meczet.

Dopiero w sierpniu 2015 brytyjskie władze zdołały postawić mu zarzuty związane z artykułem 12 Terrorism Act 2000 dotyczące zachęcania do popierania Państwa Islamskiego, co miał miejsce między czerwcem 2014, a marcem 2015 roku. 28 lipca 2016 w sądzie Old Bailey skazano Choudary`ego — islamski aktywista miał spędzić w więzieniu pięć i pół roku za „przekroczenie granicy między wygłaszaniem własnych poglądów a działalnością kryminalną”, jak cytujemy sędziego Holroyde’a.

Słynny „kaznodzieja nienawiści” nadal jest niebezpieczny, a jego poglądy się nie zmieniły.

Choudary został zwolniony z więzienia 19 października 2018. Jak zapewnia szef organizacji Quilliam zajmującej się walką z ekstremizmem z więzienia Choudary wrócił jako ta sama osoba, która tam poszła. Nadal jest niebezpieczny, a jego poglądy się nie zmieniły.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. rici 19.07.2023 22:29

  A co na to nasz islamista, czyzby allach nie byl taki milosciwy, jak on przeekazuje?

 2. MasaKalambura 20.07.2023 05:47

  Bóg jest nie tylko miłościwy. Jest tez sprawiedliwy.

 3. rici 20.07.2023 08:42

  No i tu mamy dylemat, ktos tu ma rozdojenie jazni, czyli jest chory psychicznie.
  Moze to byc allach, lub ktorys z jego wyznawcow, czyli interpretatorow zapiskow proroka , ktory nie umial pisac.
  Podejrzewam, ze to dotyczy obydwu przypadkow.

 4. MasaKalambura 20.07.2023 09:30

  A może ty sam?

  Interpretacja Pisma zależy od tak wielu czynników, że naturalnym jest powstawanie ekstremalnych przypadków. To wynik tzw rozkładu normalnego.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozk%C5%82ad_normalny

  Stąd w religii nakaz podążania za większością naukowców, a nie pojedynczych “guru”, “imamów” czy innych takich. Należy podążać za pikiem na wykresie, a nie za ekstremalnymi skrzydłami. To definicja Drogi Prostej.

 5. rici 20.07.2023 16:58

  No i widzisz, niewazne co sie czyta, tylko jak to sie inpretuje. A kazdy moze interpretowac dowolnie.
  Dlatego tez krk zakazal czytania biblii.
  Tu przypomina mi sie powiedzenie Stalina, o przepraszam Josipa Dzugaszwilego/w tlumaczeniu; syna zyda/ Niewazne kto i jak glosuje, wazne kto liczy glosy.
  Podobna interpretacje jak twoje mozna wyciagnac, czytajac np. historie z burdelu, lub podroz dookola swiata, lub jakies inne historie wyssane z palca.

 6. MasaKalambura 20.07.2023 20:30

  Brudny i plugawy jak zwykle. Tak można dowolnie interpretować, przy czym to, jak interpretujesz plasuje cie gdzieś na krzywej rozkładu normalnego.

  Większość normalnych znajduje się po środku, tymi nie zajmują się media.

 7. pawel.r 20.07.2023 21:20

  Ile głów tyle punktów widzenia. Divide et impera:) zamiast skupiać się na punktach wspólnych i dążyć do dobrostanu zostaliśmy tak „wytresowani”, żeby grabić do siebie. Przy tym obrażając i nie szanując innych.
  Co do semantykI, to JHWH (Bóg) jest MIŁOŚCIĄ i z racji swojej natury nie godzi się na zło (stąd m.in. potop, zniszczenie sodomy czy zagłada plemion kananejskich etc)
  Terroryzm islamski wyciągnięto do zastraszania ludzkości i ograniczania swobód obywatelskich, bo jakoś trzeba było straszyć i dojeżdżać skoro główny straszak w postaci ZSRR się rozpadło:)
  Zamiast skupiać się na tym co naprawdę ważne zalewają nas fekaliami z tv i internetu. Wojny, katastrofy, upadek moralny- gorzej niż w biblijnej sodomie.
  Bóg ma plan i realizuje go konsekwentnie. A ekstrema są w obecnych czasach najbardziej popularne i przyciągają najwięcej gawiedzi.
  Igrzysk i chleba🤣

 8. No Comply 21.07.2023 08:00

  Ten “Bóg” ze Starego Testamentu to faktycznie był miłością i nie godził się na zło…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.