Islamska lalka bez twarzy dla muzułmanów

Opublikowano: 23.12.2014 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 977

Nowa „lalka islamska”, którą właśnie zaczęto sprzedawać w Wielkiej Brytanii, jest pozbawiona rysów twarzy. „Deeni Doll” nie ma w ogóle oczu, nosa ani ust, a wzór ten jest próbą dopasowania się do islamskich reguł dotyczących przedstawiania ludzkiego oblicza.

Lalka została wyprodukowana w Chinach, ale zaprojektowała ją Ridhwana B. z Wielkiej Brytanii. Projektantka powiedziała reporterowi portalu asianimage.co.uk: „Sama wymyśliłam ten wzór po rozmowie z niektórymi rodzicami, którzy byli trochę zaniepokojeni lalkami z ludzkimi rysami twarzy. Niektórzy z nich nie chcą zostawiać takiej lalki na noc w pokoju dziecięcym, ponieważ nie wolno w nim mieć żadnych oczu. Istnieje islamska reguła zabraniająca przedstawiania rysów twarzy w jakiejkolwiek postaci, dotyczy to obrazów, rzeźb, a w tym przypadku lalek. Rozmawiałam z uczonym duchownym z Leicester, który dokładnie mnie pouczył, co jest dozwolone, a co nie. Lalka Deeni nie ma twarzy i jest całkowicie zgodna z prawem szariatu”.

Zabawka kosztuje 25 funtów i chociaż nie jest być może pierwszą taką lalką na świecie, to na pewno jest pierwszą lalką tak wysokiej jakości.

Ridhwana, była nauczycielka szkoły muzułmańskiej w Lancashire, dodała: „Cały proces zajął około czterech lat. Obecnie wybór zabawek muzułmańskich nie jest zbyt wielki. Chociaż ten projekt zajął mi dużo czasu, szukam pomysłów na zrealizowanie innych podobnych projektów w przyszłości. Myślę też o napisaniu książki o islamskim wychowaniu dzieci”.

Projekt Ridhwany spotkał się z pozytywnym odzewem wielu rodziców, niektórzy już zamówili lalkę. Na razie dostępna jest tylko wersja żeńska o imieniu Romeisa, nazwana tak na cześć towarzyszki życia proroka Mahometa.

Autorstwo: Rol
Na podstawie: www.asianimage.co.uk
Źródło: Euroislam


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. vannamond 24.12.2014 06:36

    (Naruszenie regulaminu punkt 5a.)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.