Islamska kara za zbezczeszczenie posągu Matki Boskiej

Opublikowano: 18.02.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 552

Trzech młodych muzułmanów uznano za winnych zbezczeszczenia posągu Marii. Pani sędzia z Libanu nakazała im za karę zapamiętać fragmenty “Koranu”, które chwalą matkę Jezusa. Oskarżeni, którzy żyją w wiosce zamieszkanej w większości przez chrześcijan, zostali zatrzymani po tym, gdy rozpowszechnili w internecie film z bezczeszczenia świętego posągu.

Na rozprawie, która odbyła się 8 lutego, sędzina Jocelyne Matta nakazała młodym mężczyznom zapamiętanie wersetów z rozdziału Koranu Al-Imran, który opisuje narodziny Maryi, Jej dziewictwo i zwiastowanie poczęcia Jezusa przez anioła Gabriela. Matta, odczytując swój werdykt na sali sądowej w Trypolisie, powiedziała, że wyrok ma nauczyć młodych mężczyzn szacunku i miłości islamu do Matki Boskiej, poinformowała strona internetowa “Al Arabiya”.

Ojciec Rouphael Zgheib z Kościoła Maronickiego i zarazem dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Libanie, wypowiedział się na temat wyroku sądu w wywiadzie udzielonym agencji prasowej Watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

“Sąd zdał sobie sprawę, że chłopcy nie wiedzieli nic o Koranie, mimo iż byli muzułmanami. Sędzina wybrała im odpowiednie wersety, aby nauczyć ich poszanowania własnej religii, a także wiary tych, którzy nie są muzułmanami” – powiedział ks. Zgheib.

Autorstwo: tallinn
Zdjęcie: rehberkolejleri (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.