ISIS planuje ataki w czasie Euro 2016

Opublikowano: 07.06.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1038

Ukraińska Straż Graniczna powiadomiła, że pod koniec zeszłego miesiąca zatrzymała obywatela Francji który przewoził karabiny maszynowe i tysiące sztuk amunicji, ręczne granatniki przeciwpancerne oraz spore ilości ładunków wybuchowych i detonatory. Mężczyzna podobno przygotowywał się do zamachów w Paryżu. Potencjalny terrorysta został zidentyfikowany jako Gregoire Moutaux. Szef ukraińskiego SBU powiedział, że obywatel Francji zaplanował łącznie 15 ataków, choć nigdy nie był jeszcze notowany za przestępstwa. Nie mamy najwyraźniej do czynienia z islamskim terroryzmem ale sprawca miał kierować się ultranacjonalistycznymi poglądami. Na liście potencjalnych celów znalazły się mosty, autostrady, meczety i synagogi. Można powiedzieć że mężczyzna mógłby zostać ogłoszony “francuskim Breivikiem”. Zatrzymany mógł przeprowadzić zamachy przed lub w trakcie imprezy sportowej Euro 2016. Wydarzenia tego typu oczywiście są na rękę rządom w Europie oraz samej Unii Europejskiej. Każde zagrożenie terroryzmem sprzyja np. wprowadzeniu polskiej ustawy antyterrorystycznej czy utworzeniu jednej europejskiej armii. W najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się kolejnych takich zatrzymań, a być może nawet nawet ataku islamistów.

W niedzielnym wywiadzie radiowym francuski prezydent François Hollande przyznał, że istnieje niebezpieczeństwo ataku terrorystycznego w czasie Euro 2016, ale nie powinniśmy się poddawać strachowi, zrobimy wszystko, żeby Euro było sukcesem, powiedział. Bezpieczeństwa w czasie Euro 2016 pilnować będzie w sumie ponad 90 tysięcy osób, w tym 77 tysięcy policjantów i żandarmerii. Wojsko, którego 10 tysięcy żołnierzy patroluje ulice francuskich miast, dostanie dodatkowe zadania związane z Euro.

W komputerze jednego z zamachowców z Paryża, Salaha Abdeslama, znaleziono informacje o planowanych na Euro 2016 zamachach z wykorzystaniem zamachowców-samobójców, karabinów maszynowych i dronów przenoszących broń chemiczną. Laptopa zabezpieczono w trakcie marcowej akcji w Molenbeek, w Brukseli, kiedy to aresztowano Abdeslama. Wśród zabezpieczonych danych znalazły się m.in. zdjęcia Marsylii, gdzie angielscy kibice przybędą na pierwszy mecz swojej reprezentacji w turnieju. Jej przeciwnikiem będzie Rosja, a fani będą mieli możliwość zgromadzenia się w oficjalnej strefie kibica. Ze względu na fakt, że zarówno Anglia, jak i Rosja zaangażowane są w bombardowanie ISIL w Syrii i Iraku, oba kraje wydają się oczywistymi celami ataków terrorystycznych. Jak donosi brytyjski dziennik „The Sun”, szefowie ochrony turnieju obawiają się powtórki z listopada ubiegłego roku, kiedy to współpracujące ze sobą grupki terrorystów ISIL zastrzeliły na ulicach Paryża ponad sto osób. Po listopadowych atakach na teatr Bataclan w Paryżu, zatłoczone obiekty rozrywkowe, takie jak hale koncertowe i stadiony, uważane są za miejsca szczególnego ryzyka. W związku z potencjalnym zagrożeniem, angielska reprezentacja w piłce nożnej otrzymała specjalną ochronę.

Autorstwo: John Moll [ZNZ], (g) [E], Bohun [E] Na podstawie: Reuters.com, IBTimes.com, DailyMail.co.uk
Źródła: ZmianyNaZiemi.pl [ZNZ], Euroislam.pl [E] Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.