Irlandia wprowadzi paszport koronawirusowy na smartfony

Opublikowano: 04.09.2020 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1124

Dyrektor generalny firmy, Robert Quirke, powiedział Jessowi Kelly, korespondentowi Newstalk Tech, że technologia ma wiele zastosowań w życiu codziennym.

https://www.youtube.com/watch?v=U88ZKJhztiM

„Każdy, kto został przebadany pod kątem COVID-19, będzie miał możliwość umieszczenia wyniku w paszporcie zdrowotnym Irlandii, który umożliwia wyświetlanie, a także skanowanie w czasie rzeczywistym statusu COVID, kiedy tylko jest to konieczne. Tak więc istnieje niesamowita liczba scenariuszy użytkowania, w których pojawia się to w naszym codziennym życiu – od korzystania z usług, przez edukację, po podróże międzynarodowe. System został zaprojektowany tak, aby każdy mógł korzystać z technologii. Jest otwarty dla każdego, kto został przebadany pod kątem COVID-19 przez lekarza, a następnie może skorzystać z platformy, aby przesłać te wyniki COVID-19, które można następnie wyświetlić lub zeskanować w razie potrzeby”.

Proces jest obecnie w toku w wielu firmach, w tym w Szpitalu Uniwersyteckim Tallaght, Domu Opieki Oaklodge, Emerald Freight, Farmie Keogha, Festiwalu Muzyki Domowej i żłobku w hrabstwie Meath. Platforma Health Passport ma również zostać uruchomiona w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Kenii i Niemczech oraz „w innych lokalizacjach”. Jeśli się powiedzie, aplikacja zostanie pozycjonowana jako element ponownego otwarcia gospodarki, a pomysł polega na tym, że firmy mogą pozostać otwarte, poddając pracowników regularnym testom i wyodrębnianiu zarażonych osób na wczesnym etapie.

„Na całym świecie wciąż panuje frustracja i rozczarowanie z powodu ograniczeń dotyczących COVID-19” – powiedział Robert Quirke, prezes i dyrektor generalny ROQU Group podczas premiery. „Paszport zdrowia ma na celu ustanowienie siatki bezpieczeństwa tam, gdzie obecnie jej nie ma, umożliwiając gospodarkom ożywienie i rozwój w kontrolowanym środowisku. Jest to pierwsza na świecie innowacja, z dumą opracowana w Irlandii zgodnie z najwyższymi standardami, która umożliwi biznesowi i społeczeństwu wreszcie rozwój. Zmiana gry w końcu nadeszła” – wyjaśnił Quirke.

Według firmy wszystkie testy, z którymi obecnie integruje się aplikacja, są potwierdzone klinicznie. Jednak, oczywiście, aplikacja jest również „zabezpieczona na przyszłość” dla świata poza COVID, dzięki czemu będzie kompatybilna z innymi testami, które mogą nadejść w przyszłości, takimi jak testy na antygen, które zdaniem ekspertów mogą pokazać wyniki już po 15 minuty.

Rządowy program został opublikowany na kanale „YouTube”, gdzie spotkał się z falą krytyki, ponad 5000 łapek w dół, a komentarze zostały wyłączone.

Jest to pierwsza na świecie aplikacja, która będzie śledzić i kontrolować dostęp na podstawie testów na koronawirusa, a jak zapewniają twórcy, wkrótce weryfikacji poddane zostanie zaszczepianie i aplikacja będzie informować o tym czy status użytkownika jest zielony (zaszczepiony) czy czerwony (niezaszczepiony). Od naszego statusu będzie zależeć, czy możemy korzystać z instytucji publicznych, edukacyjnych, placówek handlowych czy możliwości podróżowania.

Tłumaczenie: Artur WWA
Źródło oryginalne: Newstalk.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. majkel 04.09.2020 19:45

    Po przeczytaniu tego artykułu można mieć 100% pewność, że nie było żadnej pandemii, a ten cały spektakl pt “pandemia” został wymyślony w jednym, jedynym celu: ZNIEWOLIĆ SPOŁECZEŃSTWO

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.