Irlandia Północna nie zliberalizuje prawa aborcyjnego

Opublikowano: 16.02.2016 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 402

Parlament Irlandii Północnej odrzucił projekt zmian w lokalnym prawie aborcyjnym, które przewidywały możliwość usunięcia płodu jeśli zachodzi podejrzenie, iż dziecko urodzi się niepełnosprawne, albo zostało poczęte w wyniku przestępstw seksualnych.

Propozycja zmian w północnoirlandzkim prawie została odrzucona przez 59 posłów, natomiast opowiedziało się za nią 40 parlamentarzystów. Projekt zakładał, że aborcja będzie dopuszczalna jeśli dziecko może urodzić się niepełnosprawne, bądź zostało poczęte w wyniku przestępstwa seksualnego. Jeszcze przed głosowaniem było jednak wiadomo, że liberalizacja prawa nie ma szansy na wejście w życie, ponieważ przeciwko niej opowiedziały się zgodnie protestancka konserwatywna Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) oraz popularna wśród katolików Socjaldemokratyczna Partia Pracy (SDLP).

Działacze SDLP byli zaniepokojeni, że zmiana obecnego prawa może oznaczać wstęp do legalizacji aborcji na życzenie, tak jak na przestrzeni lat stało się w innych częściach Wielkiej Brytanii. DUP zwracało natomiast uwagę na pośpiech towarzyszący zmianom w bardzo poważnej sprawie, jednak partia Ulsterskich Unionistów oskarżyła DUP o zablokowanie kontrowersyjnego pomysłu w celach wyborczych.

W porównaniu do Anglii, Szkocji i Walii, aborcja na terenie Irlandii Północnej jest dozwolona jedynie w przypadku zagrożenia dla życia i zdrowia matki.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o