Irańskie władze są zbyt dumne lub zbyt głupie!

Opublikowano: 06.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1112

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że irańskie władze są albo zbyt dumne, albo zbyt głupie, by prosić Waszyngton o pomoc w odbudowie gospodarki.

Trump zaznaczył, że z powodu ostrych sankcji USA gospodarka Iranu jest w bardzo złej sytuacji. „Możemy pomóc naprawić ją w krótkim czasie, ale prawdopodobnie są zbyt dumni lub zbyt głupi, aby prosić o pomoc. Zobaczymy, którą ścieżkę wybiorą. To zależy wyłącznie od nich” – oświadczył prezydent USA.

Ponownie wezwał Teheran do porzucenia chęci opracowania broni nuklearnej. „Irański rząd jest zobowiązany do porzucenia chęci posiadania broni nuklearnej, przestania szerzenia terroru, śmierci i zniszczenia” – powiedział Trump podczas corocznego orędzia do Kongresu o sytuacji w kraju.

Wcześniej USA rozszerzyły sankcje przeciwko Iranowi. Retorsje dotknęły szefa Organizacji Energii Atomowej Iranu Alego Akbara Salehego i samą organizację – czytamy w dokumentach resortu finansów USA, opublikowanych na stronie resortu.

Teraz ich aktywy znajdujące się na terytorium USA, zgodnie z panującymi zasadami, uległy zamrożeniu. Ponadto wszelkie kontrakty z ich udziałem są obiektem wtórnych sankcji. „Polityka administracji prezydenta USA Donalda Trumpa w stosunku do Iranu podważyła pozycje irańskiego prezydenta Hasana Rouhaniego” – wynika z raportu Congressional Research Service.

„Ani jedna administracja Stanów Zjednoczonych, m.in. administracja Trumpa, nie twierdziła, że celem amerykańskich sankcji jest zmiana reżimu w Iranie. Jednak sankcje w latach 2011-2015 mogły wnieść swój wkład w sukces polityczny w stosunku do umiarkowanego Rouhaniego. Jednocześnie kampania wywierania maksymalnej presji przez administrację Trumpa prawdopodobnie podważyła pozycję Rouhaniego, pokazując, że negocjacje z USA nie prowadzą do poprawy stosunków” – podkreślono w raporcie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

USA posiadają broń nuklearną, sieją terror, śmierć i zniszczenia, ale odmawiają tego samego innym państwom. Klasyczna mentalność Kalego.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kopydlok 06.02.2020 14:36

    Nie wiem kto jest bardziej dumny, wiem natomiast kto jest głupszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.