Irańska fanka zakazanego futbolu podpaliła się i zmarła

Opublikowano: 11.09.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 630

Fanka futbolu, która nielegalnie dostała się na stadion piłkarski i której groziło dwa lata więzienia, zmarła w szpitalu po samopodpaleniu.

Sahar Khodayari została zatrzymana w marcu, gdy przebrana za mężczyznę dostała się na stadion, by kibicować meczowi. Wyszła na wolność po wpłaceniu kaucji po czterech dniach a obecnie miał się zacząć jej proces i dowiedziała się, że może zostać skazana nawet na 2 lata więzienia.

W Iraniu kobiety mają zakaz wstępu na stadion od 1981 roku, gdy zwyciężyła w tym kraju rewolucja islamistyczna. Wprawdzie FIFA wyraziła współczucie rodzinie zmarłej fanki ale nie zagroziła żadnymi sankcjami wobec piłkarskiej reprezentacji Iranu.

Sprawa „Niebieskiej dziewczyny”, bo tak zwana była w mediach Sahar Khodayari ze względu na kolor swojego stroju, nawiązującego do barw jej ulubionej drużyny, wywołała jednak oburzenie w mediach społecznościowych na całym świecie.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 11.09.2019 19:19

    Przecież po coś Ameryka finansowała rewolucje islamistyczną. Ciekawe jak bardzo ortodoksyjny byłby islam, gdyby nie był sponsorowany przez USA.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.