Irańczycy świętowali zajęcie amerykańskiej ambasady

Opublikowano: 05.11.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1563

Na terenie całego Iranu odbyły się wczoraj obchody kolejnej rocznicy zajęcia ambasady Stanów Zjednoczonych, będącego kolejnym z wydarzeń składających się na historię Rewolucji Islamskiej w tym kraju. Irańskie władze przypominały w tym kontekście, że amerykańsko-irański konflikt trwa już od ponad czterdziestu lat, natomiast Amerykanie wciąż okazują wrogość wobec Iranu, a ich celem jest zniszczenie tamtejszej gospodarki.

Demonstracje, wiece i inne wydarzenia miały odbyć się w blisko tysiącu miast i miejscowości, zaś centralne obchody 39. rocznicy zajęcia amerykańskiej ambasady przez irańskich studentów miały oczywiście miejsce w samym Teheranie. Podczas manifestacji skandowano głównie anty-amerykańskie i anty-izraelskie hasła, natomiast przedstawiciele irańskich władz nie ukrywali, iż od ponad czterdziestu lat Stany Zjednoczone dążą do zniszczenia ich państwa.

Ajatollah Ali Chamenei, czyli najwyższy duchowy przywódca kraju, zwracał uwagę na wieloletnią amerykańską politykę skierowaną przeciwko jego krajowi. Jak dotąd to jednak Irańczykom udaje się wygrywać konkurencję z Amerykanami, ponieważ nie zdołali oni dotąd zniszczyć dorobku Rewolucji Islamskiej. Poprzez obecne sankcje USA mają wciąż próbować osłabić irańską gospodarkę, lecz jak dotąd doprowadził jedynie do zwiększenia jej samowystarczalności.

Komendant Główny Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, generał Mohammad Ali Dżafari, uważa z kolei, że tylko zaciekły opór może przełamać amerykańską opresję, natomiast same Stany Zjednoczone tak naprawdę cały czas słabną. Irański wojskowy doradził też amerykańskiemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi, aby nie groził jego państwu, ponieważ sam dobrze wie „jak wielu amerykańskich weteranów wojennych popełnia samobójstwa z powodu depresji”.

Na podstawie: Presstv.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

I pomyśleć, że to wszystko by przypodobać się wrednym mieszkańcom tworu syjonistycznego…