Iran rozpoczął operację odwetową przeciwko Izraelowi

Opublikowano: 14.04.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3531

Siły Powietrzno-Kosmiczne Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej ogłosiły rozpoczęcie wymierzonej w Izrael operacji odwetowej „Prawdziwa obietnica”. Syjonistyczne media twierdzą, że Iran wraz ze swoimi sojusznikami może wystrzelić nawet pół tysiąca dronów i rakiet. Irański minister obrony ostrzegł państwa regionu przed udostępnieniem swojego terytorium do jakiegokolwiek ataku przeciwko jego państwu.

Irańskie media państwowe poinformowały, że operacja „Prawdziwa obietnica” jest „odpowiedzią na liczne zbrodnie popełnione przez reżim syjonistyczny, w tym atak na wydział konsularny Ambasady Iranu w Damaszku”. Pierwszego kwietnia w nalocie izraelskiego wojska na placówkę dyplomatyczną w stolicy Syrii zginął gen. Mohammad Reza Zahedi, dowódca elitarnych sił w Syrii i Libanie.

Według syjonistycznych mediów Iran ze swoimi regionalnymi sojusznikami z Iraku, Jemenu i Libanu wystrzeli w kierunku Izraela do nawet pół tysiąca dronów i pocisków. Syjoniści wraz z Amerykanami zamierzają przechwycić je, zanim nadlecą nad terytoria okupowane.

„The New York Times” twierdzi z kolei, że irańskie drony i pociski mają uderzyć wyłącznie w obiekty wojskowe należące do reżimu w Tel Awiwie, w tym przede wszystkim te znajdujące się na terenie okupowanych przez Izrael syryjskich Wzgórz Golan.

Minister obrony Iranu, gen. Mohammad Reza Ashtiani, ostrzegł kraje regionu przed udostępnieniem Izraelowi swojej przestrzeni powietrznej lub terytorium do ataku na Iran. Podobne działania spotkają się ze „zdecydowaną reakcją” ze strony Iranu.

Na podstawie: CNN.com, TasnimNews.com, AlJazeera.net, Presstv.ir
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. pikpok 14.04.2024 12:29

  Syjonistyczno-satanistyczne pasożytdy kabaalistyczne dostały to na co liczyli. Teraz rozpęta się chaos na świecie i zaczną wprowadzać powoli zamordyzm(G_WNO)?

 2. nedosew 14.04.2024 15:14

  Gdyby Izrael chciał odpowiedzieć na ten atak, pozwoliłby aby większość rakiet i dronów doleciała i uderzyła w cele.
  Podobnie jak to było 7 października z akcją Hamasu.
  Podnieśli by następne wielkie larum i z całą mocą uderzyli w Iran.
  Dziś nie ma jednak (jeszcze) zgody na pełnowymiarową wojnę z Iranem.

  Po co zatem zbombardowano konsulat Iranu?
  Pozbyto się bezkosztowo kilku generałów, którzy tuż pod nosem Izraelitów, z terenu Syrii wciąż i grali im na nosie.
  Dwa – Izrael odwrócił nieco uwagą od Gazy i potwierdził bezwarunkowe wsparcie USA i zachodnich sojuszników dla “obrony i bezpieczeństwa” państwa syjonistycznego.

 3. Siberian Husky Dog 14.04.2024 16:04

  Olaf Scholz po ataku Iranu na Izrael: zrobimy wszystko, by zapobiec eskalacji
  Nareszcie opowie światu całą prawdę o NSDAP, Hitlerze, niemieckich mordercach z niemieckich obozów koncentracyjnych, niemieckich złodziejach, niemieckich rabusiach, niemieckich porywaczach dzieci i niemieckich zwyrodnialcach, którzy palili ludzi żywcem w stodołach!
  Czekamy!

 4. pikpok 14.04.2024 18:24

  @Siberian Husky Dog, patrz jak naród może się zmienić. Dziś stają w obronie tych których wcześniej prześladowali, czego nie można powiedzieć o banderowcach i ,,żydach”.

 5. hanz3335 14.04.2024 21:46

  KTO SIEJE TEN ZBIERA TYLKO CIEKAWE JAKI ABRAM MA W TYM INTERES.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.