Iran oskarżony o zamach na WTC

Opublikowano: 12.03.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1010

Stany Zjednoczone od wielu lat drążą temat ataku na World Trade Center z 2001 roku. Sąd okręgowy w Nowym Jorku kompletnie ignoruje dostępne dowody i na podstawie przypuszczeń i domniemywań wskazuje na Iran jako winnego zamachu terrorystycznego. Sędzia George Daniels nakazał aby ta islamska republika wypłaciła odszkodowanie w wysokości 10,5 miliarda dolarów.

W tym tygodniu sąd wydał wyrok zaoczny przeciwko Iranowi. Zgodnie z jego orzeczeniem, kraj miałby zapłacić 7,5 miliarda dolarów rodzinom zmarłych w wyniku incydentu 9/11 oraz kolejne 3 miliardy dolarów firmom ubezpieczeniowym. George Daniels stwierdził, że Iran nie był w stanie udowodnić iż nie brał udziału i nie wspierał zamachowców podczas domniemanego ataku na WTC i Pentagon.

Ten sam sędzia oczyścił wcześniej Arabię Saudyjską z wszelkich zarzutów, choć spośród 19 osób oskarżanych o atak na WTC, 15 z nich pochodziło właśnie z tego kraju. Żaden z nich nawet nie był mieszkańcem Iranu. Daniels powiedział w zeszłym roku, że wszelkie dowody które mogą pogrążać Saudów nie mają żadnego znaczenia, gdyż strona pozwana jest chroniona immunitetem. Rodziny ofiar tej katastrofy, choć składali masowy pozew, nie mogli więc domagać się odszkodowania.

Oskarżanie Iranu o atak na Stany Zjednoczone w 2001 roku nie jest właściwie czymś nowym. Przykładowo były dyrektor CIA James Woolsey nieraz mówił o tym jak o fakcie potwierdzonym. Również pełen absurdu raport w tej kwestii mówi, że niektórzy zamachowcy mogli swobodnie przemieszczać się przez Iran a szyicki ruch zbrojny Hezbollah miał wspierać i udzielać szkolenia sunnickiej al-Kaidzie.

Iran z pewnością nie będzie płacił odszkodowania. Istnieje jednak możliwość aby ofiary otrzymały część pieniędzy z zamrożonych przez USA środków, które należą do Iranu. Warto w tym momencie przypomnieć, że w 2014 roku rodziny ofiar rzekomego zamachu na WTC wygrały sprawę przejęcia biurowca należącego do irańskich firm, wartego 500 milionów dolarów. Jednak tym razem mówimy o wielokrotnie większej sumie.

Oczywiście Stany Zjednoczone nigdy nie pozwolą na to aby prawdziwi planiści ataku na wieże zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Dowody bowiem wskazują na Arabię Saudyjską, wielkiego sojusznika USA. Teraz incydent sprzed wielu lat jest wykorzystywany przeciwko największemu wrogowi Saudów na Bliskim Wschodzie i stał się jedynie elementem gry politycznej, która ma za zadanie oczerniać i osłabiać Islamską Republikę Iranu.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Bloomberg.com, NYDailyNews.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. pikpok 12.03.2016 09:28

  Załatwili Syrię,teraz zabierają się za Iran.

 2. Light 12.03.2016 10:15

  Gdyby USA miało zapłacić odszkodowania każdemu krajowi, który został przez nich napadnięty/zaatakowany, to spłacaliby to przez następnych kilka pokoleń.

 3. BrutulloF1 12.03.2016 10:29

  Aż nie chce się wierzyć że kogoś stać na wymyślanie takich bzdur rodem z domu wariatów. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć kto pała nienawiścią do Iranu – nietrudno się domyślić. Poza tym jest taki jeden śmierdzący gudłaj – główny acz nie jedyny winowajca tej całej zadymy. Wabi się Larry Silverstein i niech mu ziemia ciężką będzie. Ja wiem, że można wyłudzać pieniądze a AC rozbijając samochód ale, żeby dla zielonych dolków pogrzebać żywcem 3 tys. ludzi trzeba pochodzić z głębin piekła. I tacy właśnie są syjoniści. Naturalnie na tak wielkim ogniu wypiekło się bardzo wiele pieczeni ale historia zna już takie numery jak atakowanie i zrzucanie winy na atakowanych bądź zupełnie postronnych. To się nazywa operacja fałszywej flagi a drugie jej imię – MOSSAD.

 4. agama 12.03.2016 10:38

  czego innego spodziewać się po kraju, który założyli bandyci

 5. Youpidou 12.03.2016 12:58

  czyżby to miało związek z doniesieniami nt. uznania przez Ligę Arabską Hezbollahu za organizację terrorystyczną? Nie to, żebym bronił jednych i drugich, ale cały bliski wschód to jedna wielka wojna o ropę i wpływy amerykańskiej polityki.

  Organizacja praw człowieka [ONZ] nie krytykuje o konflikty:
  -izraela – palestyńskim,
  – Saudyjskim – Jemeńskim,

  To musi się przyczepić o Hezbollah i Iran. Jak wygra Clintonówna to pewnie będzie wojna z Iranem – sama to potwierdziła:

  http://www.theguardian.com/us-news/2015/sep/09/hillary-clinton-backs-iran-nuclear-deal-it-is-no-longer-in-much-doubt
  https://www.youtube.com/watch?v=857guwaNbRc

  Chociaż z drugiej strony, może to tylko matrix:
  https://www.youtube.com/watch?v=BvHmCZeQ09Q
  http://i2.wp.com/wellaware1.com/newsite/wp-content/uploads/2015/10/brettjordanprince.jpg
  http://wellaware1.com/iran.shtml

 6. Czejna 12.03.2016 15:49

  Byc moze marna to pociecha,
  ale nie jestes osamotniony w tej nadziei.

 7. pablitto 12.03.2016 18:19

  @bulletskater

  – dlatego lepiej, niż dyskutować tutaj o czymś, o czym nie trzeba nikogo tu przekonywać – lepiej ten czas poświęcić na “spamowanie” np. swych lokalnych portali, czy jakichś bardziej “globalnych” – podając jako źródła (na ile to możliwe) “alternatywne” portale.

  Przy czym “spamowanie” -mam na myśli na wpół zautomatyzowane np. wklejanie komentów/ njusów, żeby nie tracić na to zbyt dużo życia :).

  W ten oto sposób – podkładamy “tłuszczy” 😉 alternatywne tezy/fakty/… jednocześnie popularyzując media spoza głównego ścieku 🙂

  Pozdrówka 🙂
  PS. Tak czy owak – zawsze dobrze mieć nieco dystansu do tego wszystkiego, jak i do siebie, i nie łykać każdej nowej teorii spiskowej jako “pewnik” – bo ktoś skopiował artykuł z jednego źródła na 5 alternatywnych portalach 😉

 8. Pola 12.03.2016 22:09

  To Iran ma udowadniać Amerykanom, że nie jest wielbłądem? Przecież Amerykanie powinni udowodnić Iranowi, że są sprawcami tej tragedii a tego nie zrobili. Wszystko w tym świecie staje na głowie.

 9. kufel10 12.03.2016 23:16

  @ bulletskater

  Mądrze prawisz, masz u mnie wirtualną kawę, lub jeśli wolisz to piwo.

  Wielce ubolewam, że w życiu (na żywo) nie spotykam takich ludzi jak na tej stronie, pod tymi artykułami …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.