Iran oskarża fundację z USA o wspieranie „terroryzmu gospodarczego”

Opublikowano: 25.08.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 385

Teheran umieścił na liście sankcji amerykańską Fundację Obrony Demokracji i jej lidera Marka Dubovitsa za działania mające na celu zwiększenie presji gospodarczej Stanów Zjednoczonych na Iran, poinformował irański MSZ.

Jak wynika z oświadczenia opublikowanego przez resort, Teheran postanowił dodać powyższą organizację i jej lidera do listy sankcji w ramach ustawy o zwalczaniu naruszeń praw człowieka i amerykańskich działań terrorystycznych w regionie. Zgodnie z tym samym prawem centralne dowództwo sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych zostało uznane przez władze irańskie za organizację terrorystyczną.

Teheran uzasadnia swoją decyzję faktem, że w swojej działalności fundacja Dubovitsa rozpowszechniała fałszywe informacje i prowadziła działania propagandowe, uczestnicząc w ten sposób we wzmacnianiu amerykańskiego „terroryzmu gospodarczego” przeciwko Iranowi.

Irańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyjaśnia, że „terroryzm gospodarczy” Stanów Zjednoczonych ma na celu zmianę systemu w Iranie, wpływ na decyzje rządu, szkodzenie bezpieczeństwu narodowemu i suwerenności kraju. Ponadto Teheran wskazał, że presja ze strony Stanów Zjednoczonych wpływa na kwestie bezpieczeństwa lotnictwa i żeglugi, a także zagraża życiu i zdrowiu obywateli Iranu.

W ubiegłym roku Stany Zjednoczone jednostronnie wycofały się z porozumienia nuklearnego z Iranem i ponownie wprowadziły wobec niego sankcje, w tym sankcje wtórne, to znaczy w stosunku do innych krajów prowadzących interesy z Iranem. Europejscy uczestnicy porozumienia, Rosja i Chiny wielokrotnie twierdzili, że są za utrzymaniem umowy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.