Iran a globalizacja wojny

Opublikowano: 22.02.2012 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 832

W czasie selekcji kandydata partii republikańskiej na Florydzie (26.01.2012 r.), na czterech biorących udział w debacie telewizyjnej, trzech poprzysięgało wierność Izraelowi i obronę izraelskiego monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie, włącznie z przyzwoleniem na atak nuklearny na Iran. Na razie lotniskowiec USS John C. Stennis i jego grupa bojowa opuściły Zatokę Perską, po 10 dniach intensywnych manewrów i po ostrzeżeniu dowódcy wojsk Iranu generała Ataollah Salehiego. Przepłynięcie przez cieśninę Hormuz tych okrętów był filmowany przez irańskie samoloty-roboty nazwane w USA „drones”.

USA gwarantuje transport przez cieśninę Hormuz, przez którą rocznie przepływa jedna trzecia płynnego paliwa na rynek światowy. Baza amerykańska w Bahrajn może obsługiwać trzy grupy bojowe lotniskowców wraz z flotą mniejszych statków zdolnych patrolować płytkie wody Zatoki Perskiej. Obecnie, wobec gróźb embarga przeciwko eksportowi paliwa przez Iran w ramach obrony monopolu nuklearnego Izraela przez oś USA-Izrael, sytuacja pogarsza się. Na tle tej sytuacji ciekawy jest artykuł „Globalizacja wojny: Droga do trzeciej wojny światowej” Michaela Chossudovsky’ego i Finiana Cunninghama, opublikowany na internecie w grudniu 2011.

W artykule tym autorzy zwracają uwagę na to, że siły USA-NATO są w akcji jednocześnie w kilku regionach świata. Koncept „długiej wojny” był podstawą doktryny wojennej USA od zakończenia II. wojny światowej i w czasie zimnej wojny. W ramach Nowego Porządku Świata ogłoszonego we wrześniu 1990, w czasie przygotowywania napadu na Irak, po zburzeniu muru berlińskiego i po upadku Związku Radzieckiego oraz chwilowego przekonania, że skończyła się epoka dominowana przez „gwarantowane obopólne zniszczenie” w konfrontacji potęg nuklearnych, doktryna ta została niby zastąpiona epoką pokoju światowego.

Tymczasem nastąpiła nowa epoka wojen permanentnych na drodze od stworzenia jednego rządu i jednej waluty na całym świecie, tak jak o tym marzy finansjera światowa dominowana przez Żydów za pomocą masonerii, czyli jak to przepowiadał George Orwell, kiedy pisał w książce „1984” o świecie dominowanym przez permanentny konflikt, brak bezpieczeństwa, nadzór policyjny, „mowę trawę” oraz zdominowanie mediów jak również „pranie mózgów” (Pisał o tym również Miłosz w swojej książce „Zniewolony umysł”.)

Atak na wieżowce w Nowym Jorku, znany jako „9/11”, jakoby dokonany przez Al Kaidę, odgrywa główną rolę w opinii Amerykanów, pomimo śmierci Osamy bin Ladena, zabitego na rozkaz prezydenta Obamy. Stało się to w ramach zapobiegawczej wojny „pre-emptive” przeciwko terrorowi głównie muzułmanów, których określa się jako islamo-faszystów. Akcje są opisywane jako interwencje humanitarne i związane z nimi „szkody uboczne”, czyli „collateral damage” w postaci śmierci przypadkowych ludzi, niby to walce „przeciwko złu” oraz w obronie „zachodniego stylu życia”.

Dzieje się to za pomocą „wielkiego kłamstwa” opisującego wojnę jako „humanitarne przedsięwzięcie” w obronie demokracji i prawa międzynarodowego pod wodzą USA w każdym regionie świata. Faktycznie walka idzie o kontrolę nad źródłami nafty i surowców, czy to w Iraku, Afganistanie, Libii czy też w Iranie, Chinach, Rosji, Brazylii i Wenezueli.

Nuklearny napad na Iran był planowany przez Pentagon od 2005 roku, ponieważ kraj ten ma znaczne rezerwy nafty, największe na świecie po Arabi Saudyjskiej i Iraku i wobec tego zasługuje na „humanitarną interwencję” korzystną dla obrony monopolu nuklearnego Izraela na Bliskim Wschodzie – partnera w osi USA-Izraela – pamiętając, że USA jest jedynym krajem na świecie, który popełnił nuklearne ludobójstwo cywilów w Hiroszimie i Nagasaki. Tam za „ground zero” służyła jedyna katedra katolicka w Japonii.

Wiadomo, że obecnie cały glob jest podzielony na regionalne tereny pod kontrolą Pentagonu, według byłego dowódcy NATO, generała Wesley Clark’a. Działania wojenne rozpoczęto od planu 5-letniej kampanii w celu zdominowania Iraku, Syrii, Libanu, Libii, Iranu, Somalii i Sudanu. Teraz autorzy raportu piszą: „Tak jak choroba raka, postępują podboje USA, począwszy od napadu na Irak w 2003 roku z następną fazą mutacji raka w skali światowej w formie „wojny bez granic” proklamowanej przez neokonserwatystów już w 2000 roku w ramach ich „diabelskich projektów działań wojennych”, pod rządami prezydenta Busha juniora. Ostatnio były prezydent Bush był potępiony przez Trybunał Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpur za „zbrodnie przeciwko pokojowi” w ramach imperialistycznych planów budowy światowego imperium amerykańskiego. Następnym podbojem ma być Syria, według artykułu Rick Rozoffa i Mahdi Dariusz Nazemroaya.

Propagandowe hasła „wojny bez granic” i „globalna wojna przeciwko terroryzmowi” są teraz uzupełnione „zapobiegawczymi atakami przeciwko broni masowego zniszczenia” w obronie szerzenia „demokracji fasadowych” jako pożytecznych w budowie światowego imperium, którego podboje są potępiane przez Trybunał Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpur wraz z prezydentem G.W. Bushem i premierem Wielkiej Brytanii, A.L. Blairem, przezywanym „Bush’s Poodle”.

Autorzy Michael Chossudovsky i Finian Cunningham piszą, że rządy, które wspierają agresje przez USA-NATO-Izrael, również są zbrodniarzami wojennymi w oczach prawa międzynarodowego i powinni być oskarżani publicznie przez ruch antywojenny w celu kompromitowania ich i usuwania ich z ich wysokich stanowisk, by nie dopuścić do napadu na Iran i dalszej globalizacji wojny.

Autor: Iwo Cyprian Pogonowski
Źródło: Niezależny Serwis Informacyjny


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. wiara milosc nadzieja 22.02.2012 10:39

  bron jadrowa w 6 tygodni ? 🙂 ja w to nie wierze ale info poszlo w swiat , faktem jest ze iranczycy odmówili inspektorom MAEA obejrzec obiekty w Parchin ktore uwaza sie za militarna strone ich programu nuklearnego

  , cytuje : ” OD SRODY REGUŁY GRY ULEGŁY ZMIANIE” : http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.debka.com/&ei=QLNET8bpHY-A-waG4ImvAg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CDoQ7gEwA

  , http://wiadomosci.onet.pl/raporty/program-nuklearny-iranu/fiasko-misji-ostatniej-szansy-w-iranie-to-iskra-za,1,5034074,wiadomosc.html

  5 marca prawdopodobnie MAEA opublikuje nowy raport na temat Iranu , podobno ma byc o wiele ostzrejszy niz ten jesienny , 5 marca Netanyahu leci do USA

  ” Miłujcie Pana wszyscy wierni jego! Pan strzeże wiernych, A wyniosłemu odpłaca tak jak zasługuje. (25) Bądźcie mocni! A serce wasze niech będzie dzielne, Wy wszyscy, którzy macie nadzieję w Panu. ” KSIĘGA PSALMÓW 31:24-25 ,

  przyszłe zycie na odnowionej ziemi http://zbawieni.com/showthread.php?tid=140

 2. Il 22.02.2012 14:24

  rodzynki z iranu skażone bronią chemiczną i biologiczną.
  Czas na lokalną, regionalną uprawę winogron.

 3. lbooo 24.02.2012 16:54

  A skąd masz takie informacje że Iran nie wpuścił inspektorów, lub utrudniał ich pracę? Bo ja sczerze mówiąc nie słyszałem o takim fakcie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.