Iran – 40 lat embargo

Opublikowano: 25.05.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 845

Międzynarodowe embargo kształtuje życie w Iranie od ponad 40 lat. Nadzieja na otwarcie gospodarcze kraju po transakcji nuklearnej w 2015 roku była krótkotrwała. Przejęcie władzy przez Donalda Trumpa wywołało falę nowych, surowszych sankcji, z nieprzewidywalnymi implikacjami geopolitycznymi. Podczas gdy ludność Iranu cierpi z powodu niszczących skutków embarga w życiu codziennym, Republika Islamska bardziej niż kiedykolwiek zagraża stabilności na Bliskim Wschodzie. Dokument przedstawia sceny z tej cichej wojny, kwestionuje polityczną skuteczność sankcji, ujawnia stojące za nimi motywy ekonomiczne i podkreśla katastrofalne konsekwencje dla mieszkańców regionu.

Źródło: Arte.tv


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.