Iraccy żołnierze torturują mieszkańców Mosulu

Opublikowano: 08.06.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 330

Żołnierze irackiej armii prześladują i torturują mieszkańców wyzwolonych od ISIL terytoriów. Potwierdzające to nagranie, które trafiło do dyspozycji RT, opublikowano na stronie internetowej kanału telewizyjnego.

Film został nakręcony przez miejscowego korespondenta, który zdobył zaufanie irackich żołnierzy. Według niego żołnierze pozwolili mu uczestniczyć w „przesłuchaniach” podejrzanych o sympatyzowanie z terrorystami. Na nagraniu widać torturę, znaną jako strappado, podczas której ofiara jest podwieszana w szczególny sposób, aby spowodować maksymalne uszkodzenie stawów. Katami, którzy zostali utrwaleni na kadrach, są żołnierze oddziału szybkiego reagowania, który otrzymuje wsparcie ze strony Stanów Zjednoczonych.

RT zwróciła się już do organizacji humanitarnych z prośbą o dochodzenia. Koordynator ONZ ds. Demokracji Mohammed Cercal w komentarzu dla stacji telewizyjnej powiedział, że sytuacja musi zostać zbadana i wezwał do zachowania „ludzkiego stosunku wobec każdego człowieka”. Operacja wyzwolenia Mosulu od ISIL rozpoczęła się w październiku 2016 roku. Na początku czerwca siły koalicyjne pod wodzą Stanów Zjednoczonych poinformowały, że przystąpiły do oczyszczenia ostatnich obszarów miasta z terrorystów.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.