IPN cenzuruje nawet szkolne gazetki

Opublikowano: 31.08.2018 | Kategorie: Edukacja, Historia, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Niesłychana aktywność cenzorska Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku dotknęła nawet szkołę nr 3 w Pruszczu Gdańskim. Bezmyślni urzędnicy kazali usunąć zdjęcie generała Świerczewskiego.

Wytłumaczenie IPN-u oczywiście było do bólu przewidywalne: “Trzeba zwracać uwagę, czego uczą się dzieci w szkołach. Taką gablotkę codziennie mijają uczniowie i umieszczenie tutaj takiej postaci jak Karol Świerczewski i to tuż obok Jana Matejki jest nie na miejscu. Brakuje chociażby jakiegoś wyjaśnienia i pokazania kontekstu. Brakuje informacji, kim tak naprawdę był Karol Świerczewski” – powiedział dla portalu Onet.pl rzecznik Instytutu Jan Hlebowicz.

Pracownicy IPN uznali, że samo powieszenie zdjęcia gen. Karola Świerczewskiego w gablotce, pokazującej, kto był patronem szkoły w czasie jej istnienia to „kultywowanie pamięci”. We wspomnianej gablotce wisiały tylko zdjęcia i podpisy: „Karol Świerczewski” i „Jan Matejko”. Poza tym nie ma tam śladu gloryfikacji kogokolwiek. Jednak funkcjonariusze IPN uznali, że zdjęcie poprzedniego patrona trzeba usunąć.

Ciekawe zresztą, jak usunięcie zdjęcia wytłumaczą uczniom nauczyciele.

Tym samym po raz kolejny IPN udowodnił, że nie ma nic wspólnego z instytucją naukową obiektywnie badająca historię, natomiast bardzo wiele z fałszowaniem historii, praniem mózgów i tworzeniem alternatywnej, nieprawdziwej rzeczywistości.

“Karol Świerczewski, działacz komunistyczny Polski i Rosji Radzieckiej, członek SDKPiL, walczył w szeregach Armii Czerwonej, generał pułkownik Armii Czerwonej i generał broni Armii Polskiej. W hiszpańskiej wojnie domowej w 1936 r. walczył po stronie republikańskiej przeciwko buntownikom Franco. Podczas II wojny światowej stał na czele 2 Armii Wojska Polskiego. Zabity przez oddział UPA pod Baligrodem w 1947 r.”

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
smerf
Użytkownik
smerf

Jestem cenzurowany za niewinny wpis?

smerf
Użytkownik
smerf

A napisałem:

Obejrzyjcie, posłuchajcie i przekonajcie się, jak działa od 2005 r. pisowska prokuratura:

http://www.superstacja.tv/program/nie-ma-zartow-wojciech-czuchnowski,6803612/

dodając, że to materiał dla myślących…

P.S. Strajk.eu… Brawo za odwagę w ocenie Generała Świerczewskiego!

janpol
Użytkownik

Co tak słabo z komentarzami? A to jest bardzo ciekawy przyczynek, moim zdaniem, do dyskusji o “polskim narodzie”, podobnie jak niegdyś jak pytałem kto jest lepszym Polakiem: Bolesław Bierut, polski chłop z katolickim wykształceniem i walczący za młodu z rusyfikacją, Feliks Dzierżyński, polski szlachcic i miłośnik Chopina i Moniuszki czy Bolesław Leśmian i Julian Tuwim, którzy ubogacili język polski i wnieśli znaczący wkład do polskiej kultury. Tu mamy kolejny przykład: Polak z dziada pradziada o wielkich “zasługach” (wybiórczo wymienionych w w/w tekście) czy czesko – niemiecki lub, jak kto woli, katolicko – protestancki mieszaniec Janicek (Honza?) Matiejka (a może Alojzy Rossberg?) (dla jasności – podpisujący się Jan Matejko).

Dla mnie sprawa jest jasna! Dla wielu (w tym niektórych “wybrańców narodu” reprezentujących nas np. w UE, czy głupio zaperzających się “pseudonarodowców” itd., itp.) widzę nie. I dla mnie jest oczywiste, że zestawianie tych nazwisk, jako równorzędnych postaci historycznych, bez komentarza jest uwłaczające dla zasług Jana Matejki dla polskiej kultury i Narodu Polskiego a interwencja IPN, w tym wypadku, jak najbardziej na miejscu! Nie ma mowy u o cenzurze! Jest to prawidłowa polityka historyczna. Oby więcej takich postaw.

Ja np. posiadam reprodukcję “Stańczyka” i często na nią patrzę z refleksją: “no i nadal nie zrozumieli co chciałeś przekazać…”

smerf
Użytkownik
smerf

Wobec tego adminie, bardzo przepraszam za pochopną wypowiedź. W istocie mogło tak być, jak piszesz.
Zresztą przecież gdybym coś skrewił, dałbyś mi bana, a tak się przecież nie stało.
Pozdrawiam

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ