Liczba wyświetleń: 951
W 2011 roku tylko policja występowała o billingi Polaków aż 2 mln razy, a są jeszcze inne służby interesujące się naszymi rozmowami.
Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, już dane za 2010 r. pokazywały, że jesteśmy najbardziej inwigilowanym narodem Europy. Wtedy instytucje uprawnione do występowania o dane telekomunikacyjne do operatorów komórkowych – policja, prokuratura i służby specjalne – sięgały po nie 1,3 mln razy. Statystyki za 2011 r. są jeszcze bardziej szokujące – stwierdza „DGP”.
ABW w 2010 r. skierowała 141 tys. zapytań, w 2011 r. – 126 250. Odwrotnie było w CBA – liczba wystąpień wzrosła z 39 tys. do 70 808.
– Ale aż 60 054 razy chodziło jedynie o identyfikację abonenta – broni się rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.
Jeszcze częściej robiła to policja – według wstępnych wyliczeń 2 mln razy.
– By zyskać dane dotyczące jednego numeru, policjant musi zapytać co najmniej 5 operatorów komórek i kilku telefonii stacjonarnej. Jeśli numer jest dzierżawiony mniejszemu usługodawcy, to okazuje się, że już 10 zapytań skierowaliśmy. Proszę teraz wyobrazić sobie rozpracowywanie grupy przestępczej, która używa 200 numerów – wyjaśnia rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.
Opracowanie: gb
Na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna
Źródło: Niezależna.pl
abw, cba, gru, fsb, cia, fbi, operatorzy komórkowi itp SZPIEGUJĄ obywateli aby dane o społeczeństwie wykorzystać do osiągnięcia prywatnych korzyści materialnych.
Mojego kolegi sąsiadka (wiek 79 lat, samotna bez dzieci) podsłuchiwano przez 60 dni, później dostała z policji pismo o tym fakcie. Często rozmawia z koleżanką notorycznie narzekając na Tuska, za pewne nie przebiera w słowach… Zadam pytanie policji które za pewne czyta tutaj komentarze, w jakim celu podsłuchuje się 79-latkę?, czyżby należała do grupy przestępczej? albo knuła spisek?, NIE NIE NIE … jest inne wytłumaczenie… wnioskuję, że program Bethoven działa wbrew zapewnieniom ministerstwa spraw wewnętrznych, że nie ma w Polsce programów wychwytujących słowa kluczowe z rozmowy i nagrywające ją.
Kiedy to się skończy?
Do xc 1256 – Nigdy sie nie skończy, bo kogo w tym kraju to obchodzi ?
Podobno to SB była organizacją przestępczą, tylko na o wiele mniejszą skalę niż dzisiejsza bezpieka. Kto słyszał, żeby staruszkę 79 letnią podsłuchiwano w PRL-u, dziś w podobno „wolnym i demokratycznym” podsłuchuje i podgląda się ludzi od urodzenia do śmierci w obawie o terroryzm polityczny,lub odebranie władzy.