Intuicja a prawa fizyki

Opublikowano: 24.05.2023 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 920

Skrócenie Lorentza, tachiony, dylatacja czasu, czyli rzeczy, które się fizykom nie śniły. A jednak! Mimo że „szósty zmysł” nie pozwala w niektóre prawa wierzyć — te obowiązują i nie zostały do tej pory obalone. Gdybyśmy zawsze kierowali się intuicją, osiągnęlibyśmy mniej czy więcej? Kiedy intuicja zawodzi? Jak działa na przykład w przypadku Skrócenia Lorentza? Czy potrafimy przyjąć pewne twierdzenia, choć z pozoru wydają się absolutnie niemożliwe? Tachiony to bajka czy nauka? I dlaczego czas może mijać inaczej?

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.