Interwencja policji i ochroniarzy podczas wizyty Macrona

Opublikowano: 13.04.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1563

Dwóch demonstrantów, którzy protestowali przeciw reformie emerytalnej, zostało aresztowanych, a jeden z nich został powalony na ziemię przez ochroniarzy prezydenta. Do incydentu doszło podczas wizyty Emmanuela Macrona w… Niderlandach. Przed uniwersytetem w Amsterdamie w jego kierunku nagle zaczęły biec dwie osoby.

Rzecznik amsterdamskiej policji Lex van Liebergen, poinformował, że aresztowano dwóch demonstrantów za „zakłócanie porządku publicznego i groźby”. Zatrzymany mężczyzna biegł, skandując jedną z „tradycyjnych” piosenek francuskich demonstracji. Są w niej słowa: „nawet jeśli Macron tego nie chce, jesteśmy tutaj”.

Ochrona i funkcjonariusze organów ścigania rzucili domniemanego „zamachowca” na ziemię i mocno docisnęli. Incydent miał w miejsce w momencie, kiedy Macron wysiadł dopiero z samochodu i miał zostać powitany przez burmistrza Amsterdamu.

Warto dodać, że także wcześniejsze przemówienie Emmanuela Macrona we wtorek w Hadze zostało przerwane przez protestujących.

Przed Uniwersytetem w Hadze, miejscowi Francuzi zaimprowizowali „małą” pokojową demonstrację. Przemówienie Macrona na temat „suwerenności Unii Europejskiej” zostało jednak przerwane przez „niefrancuskojęzycznych” demonstrantów, którzy zarzucali mu brak „demokracji” we Francji, a nawet „bezczynność klimatyczną”.

Reforma emerytalna okazuje się częścią nawet międzynarodowych podróży prezydenta Francji. Po jego powrocie do Paryża też będzie ciekawie, bo Rada Konstytucyjna zdecyduje w piątek o legalności lub niezgodności z Konstytucją tekstu tej ustawy. Związki urządzają zaś już w czwartek „12 dzień mobilizacji”.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Le Point”, „Le Figaro”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.