Internet pod ścisłą kontrolą władz Kanady

Opublikowano: 20.01.2021 | Kategorie: Media, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1824

Liberalny rząd Justina Trudeau opracowuje przepisy, które, jeśli zostaną zatwierdzone przez Parlament, sprawią, że platformy mediów społecznościowych, takich jak „Facebook” i „Twitter”, będą mogły być karane za udostępnianie treści, które rząd uzna za nielegalne.

Według „The Globe and Mail”, ustawodawstwo będzie prawdopodobnie wiązało się, z utworzeniem nowego regulatora rządowego, co może ustanowić swego rodzaju orwellowskie „Ministerstwo Prawdy”. Nie jest jasne, w jaki sposób takie ustawodawstwo będzie zgodne z Kanadyjską Kartą Praw i Wolności, która „gwarantuje” Kanadyjczykom „wolność myśli, przekonań, opinii i wypowiedzi, w tym wolność prasy i innych środków komunikacji”.

„The Globe and Mail” poinformował 18 stycznia, że ​​„rząd federalny dokonuje ostatecznych zmian w swoich planach przedłożenia ustawy przeciwdziałającej „nienawiści i nękaniu w Internecie na platformach mediów społecznościowych” w świetle śmiertelnych zamieszek na Kapitolu w Stanach Zjednoczonych, a proponowane środki zostaną przedstawione gabinetowi w nadchodzących tygodniach”.

„Jeśli zostaną zatwierdzone przez rząd, kanadyjskie ustawodawstwo mogłoby zostać przedłożone w Izbie Gmin już w lutym lub marcu. Oczekuje się, że na ustawodawstwo to będą miały wpływ środki już wprowadzone w innych krajach, takich jak Niemcy, które wymagają od platform mediów społecznościowych szybkiego usuwania nielegalnych treści pod groźbą kar finansowych”.

Trudeau przedstawił plany regulacji mediów społecznościowych w Kanadzie w liście skierowanym 15 stycznia do ministra bezpieczeństwa publicznego Billa Blaira. Trudeau upoważnił Blaira do „realizacji w trybie priorytetowym” szeregu zobowiązań, z których jedno obejmowało współpracę z ministrem dziedzictwa Stevenem Guilbeault i ministrem sprawiedliwości Davidem Lamettim w celu „podjęcia działań w zakresie zwalczania grup nienawiści oraz nienawiści i nękania online, „motywowanego ideologicznie brutalnego ekstremizmu”, i organizacji terrorystycznych, a w tym w celu zapewnienia RCMP i kanadyjskiej służbie wywiadowczej narzędzi do zwalczania tego rosnącego niebezpieczeństwa”.

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek Kanadyjczycy polegają na dziennikarzach i dziennikarstwie, jeśli chodzi o dokładne i aktualne informacje, zwłaszcza w obliczu niepokojącego rozprzestrzeniania się dezinformacji. Oczekuję, że ustanowi Pan profesjonalne i pełne szacunku relacje z dziennikarzami, aby udostępniać Kanadyjczykom informacje, których potrzebują, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo im samym i ich rodzinom” – czytamy w liście.

Liberalny poseł Arif Virani, który jest sekretarzem parlamentarnym ministra sprawiedliwości Lamettiego i który był odpowiedzialny za konsultacje w sprawie proponowanej ustawy, powiedział „The Globe and Mail”, że najwyższy czas, aby rząd uregulował media społecznościowe.

„Platformy mediów społecznościowych”, czytamy w notatce informacyjnej, „mogą… być wykorzystywane do grożenia, nękania, zastraszania i dokuczania ludziom lub do promowania rasistowskich, antysemickich, islamofobicznych, mizoginistycznych i homofobicznych poglądów, które godzą w bezpieczeństwo grup i osób, a także podważają jedność kanadyjskiego społeczeństwa i demokrację w Kanadzie”.

Guilbeault oświadczył w lutym ub. roku, że rząd Trudeau rozważa zmuszenie internetowych serwisów informacyjnych oraz platform mediów społecznościowych do uzyskania rządowej licencji na działalność w Kanadzie. Później wycofał się z tego komentarza po powszechnym sprzeciwie obrońców wolności słowa, stwierdzając, że rząd „nie ma zamiaru nakładać wymogów licencyjnych na organizacje informacyjne” ani „regulować treści wiadomości”. W kontrowersyjnym raporcie rządu liberalnego zatytułowanym „Przyszłość komunikacyjna Kanady: czas na działanie”, mimo wszystko zaleca się utworzenie rejestru mediów informacyjnych w Kanadzie.

Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.