Inteligentny system identyfikacji ludzi

Opublikowano: 16.12.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 399

W Chinach został zaprezentowany inteligentny system nadzoru, który jest w stanie w ciągu kilku sekund identyfikować przestępców korzystając z bazy danych, w której znajdują się 2 miliardy zdjęć. System łączy się z milionami kamer CCTV i wykorzystuje sztuczną inteligencję do wybierania celów.

Jak sugerują raporty system nazywany „Dragonfly Eye”, został już użyty w Szanghaju do wyśledzenia setek poszukiwanych przestępców.

Firma odpowiedzialna za technologię Yitu Technology z Szanghaju, powiedziała, że ​​Dragonfly Eye przeszukuje zdjęcia z krajowej bazy danych. Fotografie obejmują również zdjęcia odwiedzających miasto oraz te, które zostały zrobione w wielu portach i lotniskach. „Nasze maszyny mogą w ciągu kilku sekund z łatwością rozpoznać cię spośród co najmniej 2 miliardów ludzi” – powiedział Zhu Long dyrektor generalny i współzałożyciel Yitu gazecie South China Morning Post. „Zaledwie trzy lata temu byłoby to niewykonalne.”

System pomaga szanghajskiej policji, w mieście liczącym ponad 24 miliony mieszkańców, w poszukiwaniu przestępców. Pierwszego dnia operacji w szanghajskim metrze system zidentyfikował poszukiwanego mężczyznę gdy ten wszedł na stację, poinformował SCMP. Po dopasowaniu twarzy z bazy danych Dragonfly Eye wysłał zdjęcie do policjanta, który dokonał aresztowania. W ciągu kolejnych trzech miesięcy system pomógł policji zidentyfikować na stacjach metra 567 podejrzanych przestępców.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o