Integracja Azji

Opublikowano: 26.11.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1235

Ministrowie spraw zagranicznych Korei Południowej, Japonii i Chin spotykają się w niedzielę (26.11.2023 r.) celem wypracowania zasad współpracy trójstronnej.

Spotkanie traktowane jako robocze ma być wznowieniem kontaktów przerwanych w 2019 roku z powodu okresu pandemicznego, który zaważył na rozluźnieniu i pogorszeniu relacji. Oficjalną przyczyną rozmów jest wystrzelenie satelity szpiegowskiego przez Koreę Północną. Wiadomo jednak, że przedstawiciele tychże państw mieli okazję spotkać się i rozmawiać podczas niedawnej konferencji w San Francisco. Już wtedy zabrzmiały wstępne decyzje o zasadności przywrócenia równorzędnych relacji gospodarczych, zażegnania historycznych sporów między Japonią i Chinami. W tym celu przywódcy obu państw rezerwują odrębne spotkanie w niedzielę (26.11.2023 r.) w Tokio.

Tego samego dnia chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi po raz pierwszy od dwóch lat składa wizytę w Korei Południowej. Niewykluczone, że Korea Południowa byłaby gospodarzem trójstronnego szczytu dotyczącego ogólnej sytuacji Półwyspu Koreańskiego.

Tradycyjny szczyt azjatyckiej trójki mógłby mieć miejsce w grudniu. Trwające spekulacje wokół Tajwanu mogą zaważyć na losach i terminie spotkania. Wstępnie zapowiadana tematyka wskazuje, że zaangażowane w rozmowy kraje są zainteresowane zachowaniem pokoju i stabilizacją regionu Cieśniny Tajwańskiej i ładu morskiego Morza Południowochińskiego. Najpóźniejszym terminem spotkania na szczycie byłby pierwszy kwartał 2024 r.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.