Instalacje zdolne śledzić populacje całego miasta

Opublikowano: 17.11.2013 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 299

Na ulicach w centrum Seattle pojawiły się dziwne, nowe skrzynki wykorzystujące sieć Wi-Fi, które potrafią nagrywać 1000 ostatnich lokalizacji osoby korzystając z jej adresu MAC w telefonie. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który płaci za sieć 2,7 miliona dolarów, odmówił odpowiedzi na pytania odnośnie koszmarnego naruszania prywatności, które może doprowadzić do stałego śledzenia całej ludności miasta.

Raport tygodnika z Seatle – “The Stranger”, pokazuje jak skrzynki, które są podłączane do słupów, zawierające wertykalne anteny, mogą śledzić telefony komórkowe, nawet jeśli nie są one podłączone do systemu sieci Wi-Fi.

Aruba – firma, która dostarczyła skrzynki do Departamentu Policji w Seattle – przechwala się w literaturze fachowej na temat tego, że skrzynki te mogą śledzić “wrogie” lub “niepowiązane” urządzenia, innymi słowy twój telefon komórkowy, nawet jeśli nie wyraziłeś zgody aby telefon uzyskał połączenie z siecią Wi-Fi.

Tego typu anteny są też na 100% instalowane w Warszawie. Poniżaj zdjęcie z Seattle.

Podręcznik użytkownika dla jednego z ostatnich oprogramowań Aruba stwierdza: “sieć bezprzewodowa ma mnóstwo informacji na temat powiązanych i nie powiązanych urządzeń.” To oprogramowanie zawiera “silnik lokalizacji, który domyślnie oblicza powiązane i niepowiązane lokalizacje urządzeń co 30 sekund… historia 1000 ostatnich miejsc jest przechowywana dla każdego adresu MAC.”

[…] Według nowego, z 2012 roku, artykułu “New York Times” oddzielna sieć czujników zainstalowanych w co najmniej 70 największych miastach USA nazywana ShotSpotter, rzekomo mająca na celu poinformowanie władz o strzałach z broni palnej, również ma zdolność nagrywania rozmów z ulicy za pomocą mikrofonów…

Ekskluzywne dokumenty uzyskane z poufnych źródeł rządowych przez “Infowars” wykazały prawdziwe pochodzenie i charakter tajnej szpiegowskiej “sieci mesh”, która zwróciła ogromną uwagę mediów ze względu na fakt, że sieć instalowanych skrzynek w centrum Seattle może śledzić 1000 ostatnich lokalizacji GPS telefonów komórkowych. Jednak jak nowe dokumenty ujawniają, siatka jest znacznie szersza niż o tym mówią media. System szpiegowski DHS w Seattle ostatecznie powiązany jest z ogromną bazą danych, która działa jako centrum wywiadu dla wszystkich twoich danych osobowych.

Na stronie 55 pozyskanego dokumentu projektu “Port Security Video Surveillance System with Wireless Mesh Network”, diagram pokazuje podstawowe możliwości komunikacyjne systemu w odniesieniu do portu w Seattle, wobec którego to programu DHS odmówiło komentarza pomimo finansowania milionami z pieniędzy podatników:

Udokumentowany rzeczywisty obraz zainstalowanego systemu szpiegowskiego zamieszczony, w oryginalnym dokumencie:

Pomimo tego, że rząd federalny stale uzasadnia odrzucanie swobód obywatelskich w imię walki z terroryzmem, który zabija mniej Amerykanów niż ukąszenia pszczół, to rewelacje dotyczące NSA wskazują, że budowa systemu nadzoru przez rząd federalny jest wymierzona w normalnych Amerykanów, a nie zagraniczną Al -Kaidę oficjalnie wspieraną przez rząd USA w Syrii.

Pełen dokument opisujący system śledzenia w Seattle znajdziecie TUTAJ.

Autor: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o