Inspektor generalny CIA odchodzi

Opublikowano: 06.01.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 162

Inspektor generalny CIA David Buckley, który badał związki agencji z Kongresem dotyczące przesłuchiwania i przetrzymywania więźniów odejdzie ze stanowiska z końcem stycznia.

CIA podała, że zrezygnował on z pełnionej od 4 lat funkcji wewnętrznego nadzorcy, by móc realizować się w sektorze prywatnym.

Oficjalnie poinformowano, że odejście Buckley’a nie ma związku ani z polityką, ani z dotychczas prowadzonymi przez niego śledztwami. W lipcu 2014 r. Buckley opublikował raport, w którym stwierdził, że niektórzy pracownicy CIA dopuszczali się niewłaściwych działań. Raport został wysłany do Departamentu Sprawiedliwości, jednak ten odmówił wszczęcia pełnego kryminalnego śledztwa.

Przed miesiącem amerykański senat opublikował raport dotyczący tajnych więzień CIA w Europie Środkowej, w których torturowano podejrzewanych o terroryzm. Wprawdzie w dokumencie nie wymieniono Polski z nazwy, jednak pośrednio można było wywnioskować, że nasze władze w latach 2002-2003 zgodziły się na nielegalne przetrzymywanie więźniów w zamian za miliony dolarów.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

oficjalnie, czyli na odwrót