Inna twarz imigrantów

Opublikowano: 16.10.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1451

To, co w Polsce dzieje się na wschodniej granicy, w Hiszpanii zaczęło się kilka lat temu. Z pozoru biedni ludzie usiłowali wejść do kraju w poszukiwaniu lepszego życia.

Po kilku latach praktycznie otwartych granic kraj zmienił się nie do poznania, rabunki, gwałty nawet napady z bronią w ręku są na porządku dziennym. Wczorajsi biedni imigranci dziś czują się pewni i są agresywni.

Jak podają źródła z Gwardii Cywilnej, 12 października tego roku podczas gwałtownej napaści na granice Hiszpańskie w Autonomicznym mieście Melilla przez imigrantów pochodzenia subsaharyjskiej, jeden z oficerów Guardia Civil został raniony w twarz z hakiem – narzędziem do wchodzenia sześciometrowy podwójny płot graniczny. Pomimo „pomimo urządzenia zabezpieczającego granicę i działań Gwardii Cywilnej przy współpracy sił marokańskich kilku napastnikom udało się wedrzeć do kraju.

Poprzedni epizod miał miejsce 1 października, kiedy Państwowe Siły Bezpieczeństwa (FCSE) i siły marokańskie uniemożliwiły wtargnięcie ponad 700 imigrantów. Atak miał miejsce o świcie, kiedy otoczyli granicę z zamiarem dostania się do Autonomicznego Miasta.

Według źródeł z Benemérita nielegalni imigranci stosowali „taktykę wojskową” i próbowali wejść „podzieleni na grupy, aby rozproszyć agentów pilnujących ogrodzenia”. Przeprowadzając takie ataki na granice w mieście Melilli, w ciągu zaledwie czterech miesięcy ponad 2700 nielegalnych imigrantów próbowało w brutalny sposób przedostać się na terytorium Hiszpanii, a ponad 500 z nich się udało się to zrobić.

Od czerwca ubiegłego roku takie epizody powtarzają się z większą częstotliwością i przybierają na sile. Obecnie autonomiczne miasto Melilla jest zagrożone przez mafie nielegalnej imigracji. Od czerwca tego roku w tych starciach zostało rannych ponad 30 agentów.

Źródła z Krajowego Komitetu Sprawiedliwości Straży Cywilnej (JUCIL) ujawniają, że od miesięcy ostrzegały rząd przed oczywistymi atakami i niebezpieczeństwie, jakie zagraża Melilli.

Źródło: WiciPolskie.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 9 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. nazizm to ideologia lewicowa 16.10.2021 14:35

    wystarczyloby odstrzelic kilku zawodnikow i bylby spokuj na lata. ale plan jest taki, zeby z bialych mieszkancow europy zrobic brazowe kundelki, wiec strzelanie do nachodzcow jest zabronione.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.