Informację o porażeniu mięśni dodano do ulotki Pfizera

Opublikowano: 12.08.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2100

Health Canada dodało na ulotkach dołączonych do szczepionek firmy Pfizer-BioNTech ostrzeżenie o możliwości wystąpienia porażenia Bella. Mimo stwierdzenia skutku ubocznego, agencja utrzymuje, że szczepionka jest bezpieczna.

Porażenie Bella wystąpiło u osób zaszczepionych preparatem Pfizera w Kanadzie i w innych krajach. W Kanadzie odnotowano 206 przypadków na ponad 50 milionów podanych dawek. Dlatego Health Canada powtarza, że skutek uboczny w postaci porażenia Bella występuje bardzo rzadko. Agencja dodaje, że ogólnie odnotowano 2849 przypadków ciężkich powikłań poszczepiennych, do których zalicza się zapalenie mięśnia sercowego, ciężkie reakcje alergiczne, zakrzepicę i udary.

Objawy porażenia to między innymi: „niekoordynowane ruchy mięśni twarzy, paraliż twarzy, ból głowy, łzawienie z oka, utrata smaku na dwóch trzecich języka licząc od czubka, nadwrażliwość na dźwięki w jednym uchu, niemożność zamknięcia jednego oka”. Paraliż lub niedowład występuje na jednej połowie twarzy i jest tymczasowy.

Dokładne przyczyny występowania porażenia Bella nie są znane. Objawy pojawiają się nagle, a poprawa następuje po kilku tygodniach.

W ulotce szczepionek Moderny ostrzeżenie o możliwości wystąpienia porażenia Bella umieszczono już wcześniej.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.