„Influencer Boga” zostanie świętym?

Opublikowano: 24.05.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1356

15-letni bł. Carlo Acutis, którego nazywa się „influencerem Boga”, może zostać pierwszym świętym tzw. „pokolenia Y”. Papież Franciszek właśnie zatwierdził drugi cud, którego miał dokonać nastolatek.

Carlo Acutis był zwykłym 15-latkiem. Miał dobry kontakt z rówieśnikami, grał w piłkę nożną i uwielbiał podróżować. Poza tym był bardzo wierzący i prowadził stronę internetową swojej parafii oraz bloga poświęconego cudom eucharystycznym i świętym Kościoła katolickiego.

W 2006 roku nastolatek zachorował. Najpierw sądzono, że to po prostu grypa. Niestety z czasem lekarze odkryli, że Carlo ma białaczkę. Choroba pożerała 15-latka w zatrważającym tempie i chłopak zmarł zaledwie tydzień po tej przerażającej diagnozie.

Po śmierci Acustisa ludzie zaczęli modlić się za jego wstawiennictwem. W 2013 roku archidiecezja mediolańska rozpoczęła proces beatyfikacyjny 15-latka.

5 lipca 2018 papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót. 3 lata później Watykan „zalegalizował” pierwszy cud, który miał się dokonać za wstawiennictwem Carlo. 10 października 2020 roku chłopak został beatyfikowany. Teraz papież Franciszek zatwierdził drugi cud – uzdrowienie 21-letniej studentki, która doznała poważnego uszkodzenia mózgu po wypadku.

Media wskazują, że „influencer Boga” jest na dobrej drodze, by zostać świętym. Byłby pierwszym świętym z pokolenia Y, czyli późnym millenialsów.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.