Inflacja wyprowadziła Irlandczyków na ulice

Opublikowano: 23.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1314

W wielu miastach Irlandii odbyły się demonstracje przeciwko rosnącym kosztom życia. Tamtejsi mieszkańcy uważają, że ich sytuacja materialna stale się pogarsza, głównie w związku z największą od czterech dekad inflacją. Dochodzą do tego również problemy związane z sektorem mieszkaniowym.

Najbardziej liczna demonstracja odbyła się w stolicy Irlandii. Na ulice Dublina wyszło kilka tysięcy działaczy związków zawodowych, emerytów i rencistów oraz polityków ugrupowań opozycyjnych. Tworzą oni wspólnie Koalicję Kosztów Utrzymania, domagającą się podjęcia konkretnych działań przez centroprawicowy rząd Micheála Martina.

Rosnące koszty życia związane są głównie ze wzrostem cen paliw oraz gazu ziemnego. Inflacja w Irlandii w maju zwiększyła się do poziomu 8,3 proc., przekraczając w ten sposób średnią dla wszystkich państw Unii Europejskiej.

W rozmowie z Euronews przedstawicielka związku irlandzkich pielęgniarek zwracała uwagę także na problemy z wynajmem mieszkań. W większych miastach czynsz wraz z transportem pochłania ponad połowę zarobków służb medycznych. Z tego powodu spadło zainteresowanie Irlandią ze strony zagranicznych pielęgniarek i położnych.

Wysokie czynsze są na tyle dużym problemem, że w Irlandii w ostatnich latach dramatycznie wzrosła bezdomność. Wśród młodzieży zwiększyła się ona o blisko 90 proc. W związku z tym protestujący domagali się między innymi wprowadzenia limitów na czynsze.

Na podstawie: Euronews.com, IrishMirror.ie
Źródło: Autonom.pl

10

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kufel10 24.06.2022 01:23

    To brzemienne andrzeliki i ubrane “na sportowo” marjusze z benefitów już na nową “plejke” i faje mieć nie będą, teraz trzeba będzie pójść do roboty a brajana podrzucić babce.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.