Indonezja chce uczyć o pokojowym islamie

Opublikowano: 18.08.2015 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 264

W odpowiedzi na zatrważającą popularyzację agresywnych doktryn islamskich w indonezyjskim szkolnictwie, rząd wprowadza nowy program kształcenia religijnego.

Od tej pory uczniowie będą mogli w szkole dowiedzieć się o pokojowym i tolerancyjnym obliczu islamu.

Minister ds. religii Lukman Hakim Saifuddin zatwierdził nowe kurikulum, które będzie promować pokojowy islam na wszystkich poziomach kształcenia w Indonezji, począwszy od szkół podstawowych aż do średnich. Uczniowe będą mogli uczyć się o islamie jako religii, która szanuje różnorodność oraz promuje pokój i tolerancję.

Nowe kurikulum jest odpowiedzią rządu na potrzebę uczenia o pokojowych aspektach religii islamskiej. Ta potrzeba jest tym pilniejsza, że do tej pory w instytucjach kształcenia promowano głównie agresywne i radykalne doktryny.

Jak wyjaśnił minister, nauczyciele zostali najpierw odpowiednio przeszkoleni w Wielkiej Brytanii (na Oxfordzie) by stosowali zbliżone do siebie metodologie i materiały. Dyrektor ministerstwa ds. edukacji islamskiej Amin Haedari potwierdził, że ministerstwo wprowadziło już zmiany w kilku szkołach na środkowej i północnej Jawie, oraz na północy Sumatry i Sulawesi.

Autorstwo: GB
Na podstawie: TheJakartaPost.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

nic to nie da, przemoc i zło, zwłaszcza takie, na które religia daje zezwolenie i jeszcze chwali i nagradza, zawsze będą dla ludzi bardziej pociągające, bo religie pozwalają na wybiórczość i różnorakie, nawet sprzeczne interpretacje. Dzieci powinny się uczyć samodzielnego i logicznego myślenia i obalić pokolenie dziadów zarażonych niedorzecznymi ideologiami. Programowanie niewinnych umysłów dzieci ideologiami to jakieś wstrętne i żałosne mind control

John23
Użytkownik
John23

Od programowania niewinnych umysłów dzieci ideologiami panie agama specjalistami była i jest czerwona hołota, kiedyś komunistyczna dzisiaj unijna.