Indonezja chce uczyć o pokojowym islamie

Opublikowano: 18.08.2015 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 599

W odpowiedzi na zatrważającą popularyzację agresywnych doktryn islamskich w indonezyjskim szkolnictwie, rząd wprowadza nowy program kształcenia religijnego.

Od tej pory uczniowie będą mogli w szkole dowiedzieć się o pokojowym i tolerancyjnym obliczu islamu.

Minister ds. religii Lukman Hakim Saifuddin zatwierdził nowe kurikulum, które będzie promować pokojowy islam na wszystkich poziomach kształcenia w Indonezji, począwszy od szkół podstawowych aż do średnich. Uczniowe będą mogli uczyć się o islamie jako religii, która szanuje różnorodność oraz promuje pokój i tolerancję.

Nowe kurikulum jest odpowiedzią rządu na potrzebę uczenia o pokojowych aspektach religii islamskiej. Ta potrzeba jest tym pilniejsza, że do tej pory w instytucjach kształcenia promowano głównie agresywne i radykalne doktryny.

Jak wyjaśnił minister, nauczyciele zostali najpierw odpowiednio przeszkoleni w Wielkiej Brytanii (na Oxfordzie) by stosowali zbliżone do siebie metodologie i materiały. Dyrektor ministerstwa ds. edukacji islamskiej Amin Haedari potwierdził, że ministerstwo wprowadziło już zmiany w kilku szkołach na środkowej i północnej Jawie, oraz na północy Sumatry i Sulawesi.

Autorstwo: GB
Na podstawie: TheJakartaPost.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 18.08.2015 12:10

    nic to nie da, przemoc i zło, zwłaszcza takie, na które religia daje zezwolenie i jeszcze chwali i nagradza, zawsze będą dla ludzi bardziej pociągające, bo religie pozwalają na wybiórczość i różnorakie, nawet sprzeczne interpretacje. Dzieci powinny się uczyć samodzielnego i logicznego myślenia i obalić pokolenie dziadów zarażonych niedorzecznymi ideologiami. Programowanie niewinnych umysłów dzieci ideologiami to jakieś wstrętne i żałosne mind control

  2. John23 18.08.2015 23:07

    Od programowania niewinnych umysłów dzieci ideologiami panie agama specjalistami była i jest czerwona hołota, kiedyś komunistyczna dzisiaj unijna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.