Indonezja chce policzyć wszystkie swoje wyspy

Opublikowano: 07.06.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 406

Indonezja jest w posiadaniu tak wielu wysp i wysepek, że nigdy nie była w stanie ich wszystkich policzyć oraz nazwać. W 1996 roku oszacowano ich liczbę na 17 508. Po 21 latach rząd postanowił policzyć je na nowo.

Indonezja jest państwem wyspiarskim o powierzchni ponad 1,9 miliona kilometrów kwadratowych. Konwencja Narodów Zjednoczonych o prawie morza definiuje wyspę jako naturalnie uformowany obszar lądowy otoczony wodą, narażony na wysokie przypływy. Nazwa dla wyspy zostanie oficjalnie uznana jeśli jest ona znana przynajmniej dwóm lokalnym mieszkańcom.

Władze mają przed sobą mnóstwo pracy. Ponowne podliczenie wysp pozwoli Indonezji chronić swoje terytorium i bogate zasoby połowowe przed sąsiednimi państwami. Jeśli ONZ uzna przynależność konkretnych wysp, Indonezja będzie miała prawo domagać się suwerenności nad otaczającymi je wodami.

Liczba przedstawiona w 1996 roku jest jedynie szacunkowa i nie została nawet zweryfikowana. Indonezja jest już w trakcie liczenia. Ministerstwo Spraw Morskich i Rybołówstwa powiadomiło, że chce dodać co najmniej 1 700 nowych wysp jako terytorium własne i liczy, iż przedstawi wyniki swojej pracy już w sierpniu podczas konferencji ONZ.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: BBC.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.