Indie wydaliły kanadyjskiego dyplomatę

Opublikowano: 20.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1103

Indie we wtorek wczesnym rankiem wydaliły kanadyjskiego dyplomatę po tym, jak premier Justin Trudeau powiązał agentów indyjskiego rządu ze śmiercią przywódcy sikhijskiego w pobliżu Vancouver.

Z oświadczenia indyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wynika, że ​​anonimowy starszy kanadyjski dyplomata został poproszony o opuszczenie Indii w ciągu najbliższych pięciu dni. „Decyzja odzwierciedla rosnące zaniepokojenie rządu Indii ingerencją kanadyjskich dyplomatów w nasze wewnętrzne sprawy” – stwierdzono w oświadczeniu.

Minister spraw zagranicznych Melanie Joly wcześniej w poniedziałek poinformowała, że Kanada wydala Hindusa Pavana Kumara Rai, którego jej departament wpisuje do rejestru publicznego jako agenta dyplomatycznego kierującego indyjską agencją wywiadowczą z siedzibą w Ottawie.

W poniedziałek Trudeau powiedział Izbie Gmin, że zarzuty, jakoby agenci rządu indyjskiego odegrali rolę w śmierci Hardeepa Singha Nijjara, są wiarygodne. „Jakiekolwiek zaangażowanie obcego rządu w zabójstwo obywatela Kanady na ziemi kanadyjskiej stanowi niedopuszczalne naruszenie naszej suwerenności. Jest sprzeczne z podstawowymi zasadami, według których zachowują się wolne, otwarte i demokratyczne społeczeństwa”.

Nijjar zginął 18 czerwca na parkingu swojej gurdwary w Surrey w Kolumbii Brytyjskiej.

Choć przywódcy społeczności sikhijskiej w Kanadzie upierali się, że w sprawę zaangażowany był rząd Indii, policja stwierdziła wcześniej, że nie znalazła żadnego powiązania z zagraniczną ingerencją.

Rząd Indii odrzucił zarzuty dotyczące udziału w śmierci Nijjara, nazywając je „absurdalnymi”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.