Indie chcą połączyć wszystkie główne rzeki w kraju

Opublikowano: 01.12.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 550

W Indiach planuje się połączenie ze sobą wszystkich głównych rzek. W ramach projektu wykopano około 30 dużych kanałów, w planie jest także skonstruowanie 3 tysięcy tam, donosi “New Scientist”.

Pomysł połączenia rzek w Indiach pojawił się już w latach 1960. Projekt przewiduje połączenie 14 rzek w północnej części kraju oraz 16 w części zachodniej, centralnej oraz południowej. Celem jest stworzenie jednolitej sieci kanałów i rzek o łącznej długości 12,5 tysiąca kilometrów. Przypuszcza się, że projekt umożliwi stworzenie 35 milionów hektarów gruntów ornych, a także wybudowanie elektrowni wodnych o ogólnej mocy 34 GW.

Efektem zrealizowania projektu będzie najdłuższa rzeka, dwa razy dłuższa od Nilu. Pozwoli to na skuteczniejszą walkę regionom zmagającym się z suszą. Jednak według ekologów, projekt stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego.

W wyniku połączenia rzek, erozja może zagrozić strefom przybrzeżnym. Poza tym, podczas budowy ma zostać wycięte ponad 4 tysiące hektarów lasu, ucierpi na tym między innymi indyjski park narodowy, w którym żyją tygrysy, w wyniku budowy ma zostać wycięte około 58 kilometrów kwadratowych tego lasu.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: NewScientist.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.