Incydent dyplomatyczny na granicy z Białorusią

Opublikowano: 05.06.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1653

Litwa wyraziła protest Białorusi w związku z zatrzymaniem na wspólnej granicy samochodu przewożącego pocztę dyplomatyczną – poinformowało w piątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych republiki.

„Przy wjeździe na Białoruś przez punkt kontrolny w Miednikach białoruscy urzędnicy zażądali usunięcia pieczęci dyplomatycznych z poczty i otwarcia samochodu” – poinformowało litewskie ministerstwo. Wyjaśniono, że kurierzy dyplomatyczni odmówili spełnienia tego wymogu i wrócili na terytorium Litwy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy nazwało działania władz białoruskich rażącym naruszeniem Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych. Litewskie MSZ poinformowało, że wezwało przedstawiciela ambasady Białorusi, któremu wręczono notę ​​protestacyjną.

„Zatrzymanie samochodu przewożącego pocztę dyplomatyczną na granicy państwowej jest poważnym naruszeniem Konwencji Wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych. Białoruś po raz kolejny pokazała, że ​​dla tego kraju nie istnieją już zasady cywilizowanego świata. To szalejąca dyktatura w centrum Europy” – stwierdził minister spraw zagranicznych Gabrielius Landsbergis.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.