Implant mózgu pozwala korzystać z mediów społecznościowych za pomocą umysłu

Opublikowano: 31.01.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3082

Naukowcy opracowali implant mózgowy, który jest cieńszy niż ludzki włos i pozwala korzystać z sieci społecznościowych z siłą myśli. Wysoce eksperymentalny chip jest przeznaczony dla sparaliżowanych lub niemych pacjentów, osób z paraliżem, które nie mogą używać kończyn do komunikowania się przez komputer.

Urządzenie może również pozwolić zdrowym ludziom na korzystanie z mediów społecznościowych tylko siłą ich umysłów. Różni się od implantu mózgowego Elona Muska tym, że procedura jest mniej inwazyjna, a chip znajduje się na powierzchni mózgu, a nie w tkance. Implant, zwany interfejsem korowym warstwy 7, to pasek elastycznego, cienkowarstwowego materiału, który wygląda jak kawałek taśmy. Pasek zawiera elektrody i ma grubość jednej piątej ludzkiego włosa, co pomaga dopasować się do powierzchni mózgu bez uszkadzania tkanki.

Aby wszczepić urządzenie, chirurdzy wykonują bardzo cienkie nacięcie w czaszce i wkładają je do środka, tak jakby wkładali list do pudełka. Dyrektor generalny firmy Precision, Michael Mager, powiedział CNBC, że szczelina ma grubość mniejszą niż milimetr, co oznacza, że ​​pacjenci nie muszą nawet golić głowy, aby to włożyć.

„Myślę, że to duża zaleta w porównaniu z technologiami wymagającymi np. kraniotomii, usunięcia dużej części czaszki, co jest czasochłonne i wiąże się z dużym ryzykiem infekcji. Nigdy nie spotkałem nikogo, kto chciałby wywiercić sobie dziurę w czaszce”.

Urządzenie działa poprzez zbieranie sygnałów mózgowych, ich interpretację i wysyłanie poleceń do podłączonej maszyny na podstawie odebranego sygnału mózgowego. Ponieważ naukowcy mogą łatwo zwiększyć liczbę elektrod na pasku, może on być stosowany w leczeniu innych schorzeń neurologicznych. Implantacja jest również odwracalna, jeśli pacjent zmieni zdanie. Urządzenie z powodzeniem rozszyfrowało sygnały mózgowe zwierząt, a Precision ma nadzieję uzyskać zgodę FDA na próby implantu na ludziach w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 31.01.2023 19:50

    No, to teraz nachalna ,,reklama,, a potem przymus…A potem okaże się że nie można już ,,wyjąć,,….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.