Imigrant z USA strzelał do Chilijczyków

Opublikowano: 12.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 534

Tym razem do Chilijczyków i Chilijek walczących o bardziej sprawiedliwy system społeczny strzelała nie policja, a obywatel Stanów Zjednoczonych o skrajnie prawicowych poglądach.

Około dwóch tysięcy osób zebrało się w niedzielę w małej miejscowości Reñaca, tuż przy znanym kurorcie Viña del Mar, w ramach trwających już ponad trzy tygodnie protestów przeciwko neoliberalizmowi i obecnemu rządowi Sebastiana Piñery. Korzystając ze słonecznej pogody manifestanci udali się na plażę, gdzie w rodzinnej atmosferze kontynuowali protest i wypoczywali. Sielankowy nastrój przerwały nagłe strzały. Tym razem strzelała jednak nie policja, co stanowi normę w ostatnich tygodniach, lecz cywil. Amerykanin John Cobin, mieszkający w Chile. Otworzył ogień wprost do manifestantów. Ubrany był w żółtą kamizelkę, symbol antysystemowych protestów we Francji, który próbują sobie przywłaszczyć obecnie prawicowcy w Chile sprzeciwiający się ludowej rebelii. Kilka dni wcześniej mała grupka takich „żółtych kamizelek” zebrała się uzbrojona w tej miejscowości, by „pilnować porządku”. Przedwczorajsza manifestacja była także odpowiedzią na takie działania ultraprawicowców z klas wyższych.

Według pierwszych informacji imigrant z USA wysiadł z samochodu i wystrzelił co najmniej trzy razy po tym, gdy pokojowi i radośni manifestanci zajęli ulicę i zaprosili do tańców kierowców, którzy chętnie dołączali do zabawy.

John Cobin, przed zamachem prawdopodobnie został rozpoznany, ponieważ miał na sobie żółtą kamizelkę a niektórzy manifestanci mogli zaatakować jego samochód. Wiadomo, że wskutek strzelaniny ranna została jedna osoba, którą odwieziono do szpitala. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.

https://www.youtube.com/watch?v=y4zfk0_u9Ts

Rozwścieczeni manifestacji zaczęli atakować kamieniami samochód, do którego z powrotem skrył się napastnik, zdołał on jednak odjechać z miejsca zdarzenia. Został jednak niemal natychmiast zidentyfikowany przez policję i aresztowany jeszcze tego samego dnia.

Wcześniej zdołał dotrzeć do domu i wstawić na „YouTube” wideo, w którym wyjaśnia, że strzelał w obronie własnej i „nie popełnił niczego złego”. Jak się okazało John Cobin to Amerykanin, który wyprowadził się do Chile w 1996 roku, bo jarzył mu się jako „neoliberalny raj”. Kilka lat temu udzielił wywiadu jednej z gazet, w którym stwierdził, że jest największym neoliberałem w Chile. Ponadto jest wielkim fanem generała Pinocheta oraz tzw. „Chicago Boys”, prowadzi prawicowy kanał na „YouTube” i jest dość rozpoznawalną postacią w swoim środowisku.

Po zdarzeniu oburzeni manifestanci zaczęli stawiać na ulicach miejscowości barykady i starli się z atakującymi służbami mundurowymi.

Autorstwo: Jeremi Galdamez
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Foxi 12.11.2019 16:30

  Obywatel USA ale jakiej narodowości? Tym psem merda ogon.

 2. franek 12.11.2019 19:03

  “po tym, gdy pokojowi i radośni manifestanci zajęli ulicę i zaprosili do tańców kierowców, którzy chętnie dołączali do zabawy.”

  1. pierwsze sekundy filmu i widzę rozbite witryny sklepowe i pokojowych, radosnych demonstrantów rzucających krzesłami.

  2. spieszę się gdzieś, np. do lekarza, do apteki, po mleko do dziecka, odwiedzić chorą matkę, do kochanki, do sklepu etc. a ulicę zajmują “pokojowi demonstranci” i tańczą. Co robię? Oczywiście zatrzymuję się i przyłączam się do tańca!

  3. kadr filmu jest wąski i ucina kontekst, ale mimo wszystko widać, że facet strzela i jednocześnie w jego kierunku lecą jakieś przedmioty. Czyli był już osaczony. Mi to wyglądało na broniącego się przed zombi apokalipsą. Widać jak ten kudłaty demonstrant próbuje się zakraść korzystając z osłony innych samochodów, a po strzałach rzuca się w kierunku samochodu. Tak się zachowuje normalny człowiek w którego kierunku ktoś strzelał? Takie szarże zwykle widuję na filmach policyjnych z USA gdy policjanta atakuje narkoman.

  “Jak się okazało John Cobin to Amerykanin, który wyprowadził się do Chile w 1996 roku, bo jarzył mu się jako „neoliberalny raj”. Kilka lat temu udzielił wywiadu jednej z gazet, w którym stwierdził, że jest największym neoliberałem w Chile. Ponadto jest wielkim fanem generała Pinocheta oraz tzw. „Chicago Boys”, prowadzi prawicowy kanał na „YouTube” i jest dość rozpoznawalną postacią w swoim środowisku.”

  No, to już jest konkret. Jeśli to prawda, facio jest zwykłą kanalią. Przecież widać na pierwszy rzut oka, że Chile to śmierdząca dziura w której od dekad nic się nie rozwija.

 3. franek 12.11.2019 19:11

  @Foxi Może być zwykłej narodowości, ale być pożytecznym idiotą, np. jakimś libertarianinem. Libertarianin to dogmatyk który nie zaakceptuje, że na pewnym etapie rozwoju krajowi może się przydać na przykład protekcjonizm, planowanie i że trzeba pilnować by go nie wykupili obcy. Zaraz zacznie pruć się, że to keynisizm, socjalizm, nacjozjebizm itd. To taki drugi biegun komuszków. Z resztą obie ideologie wyprodukowali filozofowie tej samej nacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.