Imigranci ze wschodu będą uczyć w polskich szkołach

Opublikowano: 29.06.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 316

Brak nauczycieli jest coraz większym problemem w szkołach znajdujących się na terenie całej Polski. Z tego powodu władze Gdańska zdecydowały się na zatrudnienie Białorusinów w tamtejszych szkołach zawodowych, aby prowadzili oni zajęcia z praktycznej nauki zawodu, a ponadto podpisały one umowę z collage’m z rosyjskiego Petersburga.

Wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk w rozmowie z „Głosem Nauczycielskim” przyznał, że w jego mieście brakuje osób chętnych do pracy jako nauczyciele-stażyści, ponieważ nie chcą oni pracować za pensję minimalną w wysokości 1,7 tys. złotych na rękę. Wynagrodzenie w tej wysokości jak na razie jest jednak wciąż atrakcyjne dla pracowników przybywających do Polski zza wschodniej granicy.

Właśnie dzięki nim Gdańsk rekompensuje swoje braki kadrowe. W tamtejszych szkołach mają więc być zatrudniani imigranci, stąd miasto jest właśnie w trakcie procesu ściągania białoruskiego nauczyciela do jednego z tamtejszych techników. Ponadto podpisano umowę z college’m z rosyjskiego Petersburga aby dzięki temu pozyskać pracowników do gdańskich szkół łączności. Kowalczuk dodał, iż już w tej chwili w części szkół zatrudnieni są obcokrajowcy.

Na podstawie: Rp.pl, Glos.pl
Zdjęcie: Wikimedia Images (CC0)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.