Imigranci zarobkowi będą transportowani do Rwandy

Opublikowano: 14.04.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1574

Zjednoczone Królestwo podpisało z Rwandą 120-milionowy kontrakt na przyjmowanie imigrantów zarobkowych.

Rozwiązanie jest korzystne dla obu krajów. Brytania zyskuje obniżenie kosztów utrzymania imigrantów, którzy nie mają szansy na uzyskanie azylu uchodźczego. Dla Rwandy jest to korzyść głównie finansowa, a z uwagi na małą ilość mieszkańców (około 12 mln) będzie pomagała tym osobom w nowym starcie życiowym, co jest dla nich lepsze niż oczekiwanie przez kilka lat na odpowiedź w sprawie statusu.

Przetransportowani migranci otrzymają tam mieszkania. Dodatkową zaletą rozwiązania jest fakt, że w tym środkowo-wschodnioafrykańskim kraju mówi się po angielsku i francusku, co umożliwi migrantom łatwą komunikację. Co jednak ma dla Brytanii istotne znaczenie to fakt, że osoby te nie będą zasilały lokalnych gangów, co w samym Londynie jest poważnym problemem.

Wielka Brytania ma nadzieję, że powstrzyma to nachodźców dostających się do kraju na łódkach.

Ilość migrantów przybywających do Brytanii w sposób nieuprawniony w latach:

– 2018 – 299

– 2019 – 1843

– 2020 – 8466

– 2021 – 28 526

Program jest przewidziany na 5 lat. Wielka Brytania będzie ponosiła koszt utrzymania tych osób w Rwandzie.

Konserwatywny były minister Andrew Mitchell stwierdził, że taniej byłoby trzymać tych migrantów w hotelu Ritz. Krytycy programu podkreślają, że jest to chęć odwrócenia uwagi wyborców od Partygate, w której 50 osób z rządu zostało ukaranych przez policję za łamanie obostrzeń lockdownowych.

Źródło: Brytol.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.