Imigranci z drabiną chcieli przejść przez płot na granicy

Opublikowano: 14.10.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1998

84 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawnili minionej doby (12.10.2023 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zdarzenia z nielegalną migracją odnotowane zostały na Placówkach SG w Płaskiej, Narewce i Białowieży. 25 osób podchodziło pod zaporę, ale na widok polskich służb cudzoziemcy wycofywali się w głąb Białorusi. Do Polski wbrew przepisom próbowali dostać się między innymi obywatele Egiptu, Syrii i Iranu.

Za pomocnictwo w Bielsku Podlaskim wspierający Straż Graniczną funkcjonariusze Policji zatrzymali obywatela Turkmenistanu, który nissanem przewoził czterech obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Migranci za zgodą służb białoruskich poruszają się na trenach przygranicznych, szukając dogodnego miejsca do nielegalnego przekroczenia granicy. Na nagraniu widać grupę cudzoziemców z drabiną na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych, która po nieudanej próbie przedostania się do Polski cofa się w głąb Białorusi.

Od początku 2023 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali już ponad 21 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Źródło: StrazGraniczna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.