Imigranci wywołali kryzys humanitarny w Meksyku na granicy z USA

Opublikowano: 25.11.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Tysiące imigrantów z Ameryki Środkowej osiągnęło swój cel – prawie. Obcokrajowcy utknęli w meksykańskim mieście granicznym Tijuana. Co więcej, ani Stany Zjednoczone, ani władze miasta nie mają zamiaru ich utrzymywać. Burmistrz Tijuany Juan Manuel Gastélum liczy na pomoc międzynarodową.

W meksykańskim mieście osiedliło się ponad 6 tysięcy imigrantów, a wkrótce mogą pojawić się kolejni. Tijuana zaczyna przypominać jeden wielki obóz – przyjezdni rozstawiają namioty i koczują na chodnikach, boiskach, plażach i pustkowiach, oczekując na otwarcie granicy do Stanów Zjednoczonych.

Burmistrz Juan Manuel Gastélum ogłosił, że władze federalne nie zapewniły mu wystarczającego wsparcia, a miasto nie stać na utrzymywanie imigrantów. Ich dzienny koszt pobytu szacowany jest obecnie na około 27 tysięcy dolarów, dlatego burmistrz liczy na pomoc ze strony ONZ i innych międzynarodowych organizacji.

Władze Stanów Zjednoczonych stwierdziły, że ich również nie stać na utrzymywanie imigrantów, dlatego granica z Meksykiem pozostanie zamknięta. Donald Trump wielokrotnie mówił, że wśród przyjezdnych są kryminaliści i handlarze narkotyków i najwyraźniej ma rację – w Tijuanie aresztowano już 108 migrantów między innymi pod zarzutem kradzieży i posiadania narkotyków. Jeśli USA nie otworzą granicy, Meksyk będzie musiał zająć się tymi ludźmi, albo rozpocząć ich deportację.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o